ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός: Καμία δήλωση μετά το 0-0 με τον Βόλο

Ο Ολυμπιακός έχει πολλά παράπονα από τους διαιτητές του αγώνα με τον Βόλο και η απόφαση που πάρθηκε είναι να μην μιλήσει κανείς μετά το 0-0 στο Πανθεσσαλικό.

Για τη 16η αγωνιστική της Super League ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Βόλο. Οι "ερυθρόλευκοι" έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Βασίλη Φωτιά (Πέλλας), αλλά και για τους διαιτητές του VAR, όπου βρέθηκαν ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών) και ο -AVAR- Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών).

Είναι χαρακτηριστικό ότι με απόφαση που πάρθηκε, κανείς από τους παίκτες του Ολυμπιακού δεν θα μιλήσουν στα ΜΜΕ για το παιχνίδι, ούτε το προπονητικό τιμ. Με τη λήξη του αγώνα, άλλωστε, ο Πέδρο Μαρτίνς δεν τοποθετήθηκε στη Nova, όπως γίνεται μετά από κάθε ματς.

Υπενθυμίζεται ότι ακυρώθηκε -καθαρό- γκολ του Σουντανί μετά τη χρήση VAR, ενώ υπάρχουν "ερυθρόλευκες" διαμαρτυρίες και για πέναλτι που δεν δόθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.