ΜΠΑΓΕΡΝ

Μπάγερν - Άιντραχτ: Ο Γκορέτσκα το 1-0 για τους Βαυαρούς

Munich's Leon Goretzka celebrates scoring their first goal with Robert Lewandowski duringh the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Eintracht Frankfurt in Munich, Germany, Saturday, May 23, 2020. (Andreas Gebert/pool via AP) AP

Η Μπάγερν Μονάχου προηγήθηκε στο 17ο λεπτό κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης χάρη σε ένα τέρμα του Λεόν Γκορέτσκα.

Περισσότερο ορεξάτη μπήκε στον αγωνιστικό χώρο της Allianz Arena η Μπάγερν Μονάχου απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Αφού έχασαν αρκετές ευκαιρίες και ένα δοκάρι με τον Λεβαντόβσκι στο 12ο λεπτό, οι Βαυαροί κατάφεραν στο 17' να πάρουν το προβάδισμα.

Ο Μίλερ έκανε κίνηση από αριστέρα, έψαξε τον Γκορέτσκα, ο οποίος περίμενε μέσα στην περιοχή, και έγραψε το 1-0 με όμορφο πλασέ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι. Αυτό ήταν το 4ο γκολ του 25χρονου Γερμανού στη φετινή Bundesliga.