ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Η Μπαρτσελόνα "ένωσε" μαδριλένικα και καταλανικά ΜΜΕ!

Barcelona forward Luis Suarez kicks the ball to score his side's fourth goal during the Spanish La Liga soccer match between Villarreal and FC Barcelona at the Ceramica stadium in Villarreal, Spain, Tuesday, April 2, 2019.(AP Photo/Alberto Saiz) AP PHOTO/ALBERTO SAIZ

Ο τρόπος με τον οποίο η Μπαρτσελόνα κατάφερε να αποδράσει με σκορ 4-4 απέναντι στην Βιγιαρεάλ "υποχρέωσε" την μαδριλένικη "Marca" και την καταλανική "Sport" να βγουν με παρόμοιο πρωτοσέλιδο!

Ένα ματς που θα ήθελες χίλια μάτια να το βλέπεις έλαβε χώρα το βράδυ της Τρίτης στο "Μαδριγάλ", με την Βιγιαρεάλ να φτάνει προηγείται με 4-2 της Μπαρτσελόνα έχοντας ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 από το πρώτο 20λεπτο, αλλά τους Λιονέλ Μέσι και Λουίς Σουάρες να φέρνουν το ματς στα ίσα στο 90' και στο 93'.

Αποτέλεσμα; Μαδριλένοι και Καταλανοί να σκεφτούν το ίδιο πράγμα παρακολουθώντας πιθανότατα το ματς της χρονιάς και να αποτυπώσουν τη σκέψη αυτή στα πρωτοσέλιδα της Τετάρτης.

"Εκπληκτικό!", τιτλοφορείται η σημερινή "Sport" που έχει έδρα την Βαρκελώνη ενώ από την πλευρά της η μαδριλένικη "Marca" δεν είχε πρόβλημα να έχει στην πρώτη γραμμή το σούπερ ματς βάζοντας τίτλο "Το ποδόσφαιρο είναι εκπληκτικό".

Την ίδια ώρα η "Mundo Deportivo" είχε μία άλλη προσέγγιση, με επίκεντρο μόνο την Μπαρτσελόνα, αφού χαρακτήρισε το γκολ της ισοφάρισης του Σουάρες στο 93ο λεπτό ως "γκολ πρωταθλήματος", αφού χάρη σε αυτό η ομάδα του Βαλβέρδε παραμένει σε απόσταση οκτών βαθμών από τη 2η της βαθμολογίας Ατλέτικο Μαδρίτης.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 4-4 (HIGHLIGHTS):

Photo Credits: AP Photo/Alberto Saiz