ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Ατρόμητος - Ντουνάισκα Στρέντα 3-2: Ο Ρισβάνης επανέφερε την τάξη

Η Ντουνάισκα Στρέντα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2, όμως το Σπύρος Ρισβάνης με κεφαλιά έκανε το 3-2 και επανέφερε την τάξη. (VIDEOS)

Πολλά γκολ είχε τελικά η αναμέτρηση του Ατρομήτου με την Ντουνάισκα Στρέντα για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League. Οι παίκτες του Αναστασίου προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι Σλοβάκοι δεν τα παράτησαν.

Στο 54' έπειτα από δύο λάθη στην άμυνα του Ατρομήτου ο Ραμίρες έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και με σουτ μείωσε σε 2-1.

Στο 72' η Ντουνάισκα Στρέντα θα βάλει "φωτιά" στο ματς αφού ο Καλμάρ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-2.

Ο Ρισβάνης τέσσερα λεπτά αργότερα έγινε "πυροσβέστης" αφού με κεφαλιά έκανε το 3-2 και ουσιαστικά τελείωσε την υπόθεση πρόκριση.