EUROPA LEAGUE

Ατρόμητος - Ντουνάισκα Στρέντα 2-0: Δύο γκολ σε επτά λεπτά οι Περιστεριώτες

Ο Ατρόμητος μέσα σε επτά λεπτά κατάφερε να σκοράρει δύο φορές με εντυπωσικό σόλο του Κατράνη και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μανούσο κόντρα στην Ντουνάισκα Στρέντα. (VIDEOS)

Μέσα σε επτά λεπτά ο Ατρόμητος κατάφερε να σκοράρει δύο φορές κόντρα στην Ντουνάισκα Στρέντα στο πλαίσιο της ρεβάνς για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν, αλλά τα δύο τέρματα που δέχτηκαν

Στο 22ο λεπτό ο Κατράνη άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Περιστερίου με το πρώτο του ευρωπαϊκό τέρμα.

Ο αριστεροπόδαρος μπακ είχε ανέβει ψηλά στην αντίπαλη περιοχή. Πέρασε δυο αντιπάλους του, έκανε μια προσποίηση, μπήκε στην περιοχή και με υπέρχο αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ.

Πριν προλάβουν οι φιλοξενούμενοι να συνέλθουν δέχτηκαν και δεύτερο τέρμα. Στο 27' ο Μανούσος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 2-0 στο 28'.