ΧΑΜΕΣ ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΣ

Ολυμπιακός: Σκόραρε ο Χάμες Ροντρίγκες στην επιστροφή του στην εθνική Κολομβίας

Ο Χάμες Ροντρίγκες σκοράρει για την Κολομβία κόντρα στη Γουατεμάλα
Ο Χάμες Ροντρίγκες σκοράρει για την Κολομβία κόντρα στη Γουατεμάλα © 2022 ANDRES KUDACKI/AFP

Ο Χάμες Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ στο επιβλητικό 4-1 της Κολομβίας επί της Γουατεμάλας, σε φιλικό αγώνα.

Ο Χάμες Ροντρίγκες συνδύασε την επιστροφή του στην εθνική Κολομβίας με γκολ. Ο νέος σταρ του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ στο 40ό λεπτό του φιλικού αγώνα με τη Γουατεμάλα με κοντινό σουτ, ύστερα από σέντρα του Χουάν Κουαδράδο και όμορφη κίνηση του 31χρονου μεσοεπιθετικού μέσα στη μεγάλη περιοχή.

Η Κολομβία επικράτησε τελικά 4-1, με τον Χάμες να αγωνίζεται για 61 λεπτά, έχοντας πολύ καλή παρουσία. Αυτό ήταν, μάλιστα, το 25ο γκολ σε 87 αναμετρήσεις με το εθνόσημο για τον Κολομβιανό μεσοεπιθετικό.