ΟΦΗ - Βόλος 0-0: Οι Κρητικοί τις καλύτερες ευκαιρίες, αλλά οι Θεσσαλοί άντεξαν για την ισοπαλία στο Ηράκλειο

Ισόπαλο 0-0 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Βόλο για την 16η αγωνιστική της Super League, με τους Κρητικούς να έχουν τις καλύτερες ευκαιρίες, αλλά τους Θεσσαλούς να αντέχουν.

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση στο Ηράκλειο ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Βόλο. Το ματς της 16ης αγωνιστικής της Super League έληξε ισόπαλο 0-0.

Ο ΟΦΗ ήταν εκείνος που είχε τις περισσότερες και τις καλύτερες ευκαιρίες, όμως οι Θεσσαλοί άντεξαν και πήραν την ισοπαλία. Στους 26 βαθμούς έφτασε ο Βόλος, στους 12 η ομάδα του Νταμπράουσκας.

Το ματς

Ο ΟΦΗ μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και η πρώτη καλή στιγμή κατεγράφη στο 8ο λεπτό, με τον Ντίκο να πλασάρει, αλλά να αστοχεί.

Οι Κρητικοί συνέχιζαν να έχουν την πρωτοβουλία, με τον Βόλο να προσπαθεί να ισορροπήσει μετά το 20', χωρίς ωστόσο να απειλεί. Στο 45' ο Ντίκο δεν κατάφερε να νικήσει τον Κλέιμαν από πλάγια θέση, ενώ στη συνέχεια κεφαλιά του Τοράλ κόπηκε στην γραμμή από τον Άλχο.

Ο ΟΦΗ μπήκε καλύτερα και στο δεύτερο μέρος και προσπαθούσε να γίνει απειλητικός στην εστία του Κλέιμαν. Στο 61ο λεπτό μάλιστα βρήκε και δίχτυα με τον Λάρσον, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο Νέιρα ήταν εκτεθειμένος στην αρχή της φάσης.

Οι Κρητικοί είχαν βγει μπροστά ψάχνοντας το γκολ, με τον Βόλο στο 78ο λεπτό να χάνει ωστόσο μεγάλη ευκαιρία. Ο Κούτσιας πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και αστόχησε για λίγο.

Στο 89ο λεπτό ο ΟΦΗ έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Λάρσον, ο Περέα πήρε την κεφαλιά με τον Κλέιμαν να διώχνει. Κάπως έτσι, το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 0-0.

ΟΦΗ: Μανδάς, Πασαλίδης (83' Ντουρμισάι), Βούρος, Διαμαντής, Λάρσον, Μεγιάδο, Ντιουσέ (76' Περέα), Μπαλογιάννης, Τοράλ, Νέιρα (82' Τσιλιανίδης), Ντίκο (76' Γκερέρο)

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα, Μπαριέντος, Μεταξάς, Νοκέρ (36' Καρτάλης - 61' Ουές), Ντέλετιτς, Μεθκίδα (65' Σιέλης), Κούτσιας