Ο Σπιριντόνοβιτς νίκησε τον Κουέστα και έκανε το 1-1 στο Ατρόμητος - Άρης

PRINT SCREEN GLOMEX/NOVASPORTS

Ο Ατρόμητος πίεσε για την ισοφάριση απέναντι στον Άρη και το πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Σπιριντόνοβιτς να παίρνει το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Κουέστα στο σουτ του Κουλούρη και να γράφει το 1-1.

Ο Άρης πήρε νωρίς προβάδισμα στο Περιστέρι με τον Μαντσίνι, όμως η συνέχεια βρήκε τον Ατρόμητο να έχει αρκετές τελικές προσπάθειες και να φτάνει δίκαια στην ισοφάριση στο φινάλε των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Ήταν η στιγμή που ο Σάλομον έκλεψε τη μπάλα στο χώρο του κέντρου και έβγαλε υπέροχη κάθετη πάσα για τον Κουλούρη που ξεχύθηκε στην πλάτη της άμυνας του Άρη, με τον Κουέστα να αποκρούει με τα πόδια το δεξί σουτ του Έλληνα φορ μέσα από την περιοχή αλλά τον Σπιριντόνοβιτς να ακολουθεί ως τρέιλερ και να ισοφαρίζει με πλασέ σε ανυπεράσπιστη εστία για το 1-1.