EUROPA LEAGUE

Ναντ - Ολυμπιακός: Ισοφάριση για τους ερυθρόλευκους με απίστευτο αυτογκόλ

Ο Ολυμπιακός έφτασε στην ισοφάριση απέναντι στην Ναντ στο 50ο λεπτό με έναν άκρως εντυπωσιακό τρόπο, με τη μπάλα να χτυπάει πάνω στον Μουτουσαμί μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά και να καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του.

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε αρκετές δυσκολίες απέναντι στην Ναντ στην πρεμιέρα του Europa League και το φινάλε του πρώτου μέρους στο "Μποζουάρ" τον βρήκε δικαίως πίσω στο σκορ, από το γκολ του Μοχάμεντ στο 32ο λεπτό, όμως λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ήρθε η απάντηση από την ομάδα του Κάρλος Κορμπεράν.

Απάντηση που δόθηκε μάλιστα μέσω ενός ανέλπιστου δώρου από πλευράς καναρινιών, με τους πρωταθλητές Ελλάδας να εκτελούν κόρνερ από τα δεξιά με τον Μπιελ στο 50' και τη μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Μουτουσαμί στο δεύτερο δοκάρι για να καταλήξει στα δίχτυα και να γραφτεί το 1-1.