ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μίντιλαντ - Βαλερένγκα 3-1: Νίκησε στο τελευταίο φιλικό πριν απ' τον ΠΑΟΚ

Οι παίκτες της Μίντιλαντ πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα
Οι παίκτες της Μίντιλαντ πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα © 2021 DARKO VOJINOVIC/ AP IMAGES

Στην πρόβα τζενεράλε της πριν απ' το παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΟΚ (17/2, 19:45, COSMOTE SPORT 3HD, LIVE SPORT24) για το Europa Conference League, η Μίντιλαντ επικράτησε 3-1 της Βαλερένγκα σε φιλικό αγώνα.

Η Μίντιλαντ έδωσε το πέμπτο και τελευταίο της φιλικό πρν από τον αγώνα κόντρα στον ΠΑΟΚ για τα μπαράζ της φάσης των 16 του Europa Conference League (17/2, 19:45, COSMOTE SPORT 3HD, LIVE SPORT24). Οι Δανοί πήραν τη νίκη με 3-1 κόντρα στη Βαλερένγκα σε τουρνουά που διεξάγεται στην Πορτογαλία.

Ο Σαχραουί άνοιξε το σκορ για τη Βαλερένγκα στο 9ο λεπτό, όμως στη συνέχεια η Μίντιλαντ έπιασε δουλειά. Στο 14ο λεπτό ο Ονιεντίκα ισοφάρισε με ωραίο πλασέ εκτός περιοχής.

Στο 48' ο Σίστο έκανε το 2-1 με μία μακρινή βολίδα, με τον κίπερ της Βαλερένγκα να μην μπορεί να αντιδράσει. Το τελικό 3-1 έκανε το 57' ο Άντερσον με πλασέ σε κενή εστία.

Η αρχικά ενδεκάδα της Μίντιλαντ: Όλαφσον, Τίχοσεν (72' Χόε), Σβιατσένκο, Ζουνίνιο, Ονιεντίκα, Εβάντερ (46' Ντιρ), Παουλίνιο (46' Μέιερ), Άντερσον (72' Λιντ), Σαρλς (46' Σίστο), Μπρουμάδο (67' Λοβ), Ίσακσεν (67' Μαρόνι).