ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μαρτίνς για την αποθέωση του κόσμου: "Ευχαριστώ για την στήριξή σας"

Ο Πέδρο Μαρτίνς στον πάγκο του Ολυμπιακού στον αγώνα κόντρα στην Αντβέρπ για το Europa League | 16 Σεπτεμβρίου 2021 INTIME

Η κίνηση των φίλων του Ολυμπιακού να τραγουδήσουν ρυθμικά το όνομα τού κατά τη διάρκεια του αγώνα με τον Απόλλωνα δεν πέρασε απαρατήρητη από τον Πέδρο Μαρτίνς, που τους ευχαρίστησε για τη στήριξή τους με μήνυμά του στο Instagram.

Ο Ολυμπιακός δεν έχει αρχίσει ιδανικά τη φετινή σεζόν μετρώντας ήδη έναν αποκλεισμό στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League (από την Λουντογκόρετς) και μία εντός έδρας γκέλα στην πρεμιέρα της Super League Interwetten (κόντρα στον Ατρόμητο), ωστόσο ο Πέδρο Μαρτίνς παραμένει ακλόνητος στη θέση του και παράλληλα απολαμβάνει υψηλά ποσοστά δημοφιλίας μεταξύ των φιλάθλων της ομάδας.

Το τελευταίο είχε μάλιστα την ευκαιρία να το διαπιστώσει με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο κατά τη διάρκεια του αγώνα πρωταθλήματος με τον Απόλλωνα Σμύρνης και συγκεκριμένα λίγα λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου (1-0 το σκορ υπέρ των ερυθρολεύκων εκείνη τη στιγμή), με τους φίλους της ομάδας να τραγουδούν ρυθμικά το όνομά του θέλοντας να στείλουν το μήνυμα πως τον εκτιμούν για όσα έχει κάνει και τον εμπιστεύονται απόλυτα ενόψει της συνέχειας.

Η σχέση εκτίμησης και σεβασμού είναι πάντως αμφίδρομη και αυτό φάνηκε μία ημέρα αργότερα, με τον προπονητή των πρωταθλητών Ελλάδας να δημοσιεύει video με την αποθέωση της οποίας έτυχε την Τετάρτη στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" και να απαντάει:

"Πάντα παρών. Ευχαριστώ για τη στήριξη σας!"