ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΓΓΛΙΑΣ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Ο Έλιοτ σκόραρε για το 2-3 των κόκκινων στο 105' και έτρεξε να αγκαλιάσει τον Κλοπ

Ο Έλιοτ με οβίδα εκτός περιοχής έδωσε εκ νέου προβάδισμα στη Λίβερπουλ στο 105', κάνοντας το 2-3 κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον Γιούργκεν Κλοπ να του φωνάζει να πάει κοντά του για να τον αγκαλιάσει. Επτά λεπτά μετά ο Ράσφορντ ισοφάρισε σε 3-3.

Τεράστια μάχη στο Ολντ Τράφορντ με τις Μάντεστερ Γιουνάιτεντ και Λίβερπουλ να παλεύουν για την πρόκριση στον ημιτελικό του FA Cup.

Ο Έλιοτ σούταρε με το αριστερό εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Άντονι, πέρασε κάτω από τα πόδια του Μαγκουάιρ και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-3 στο 105' με τον Γιούργκεν Κλοπ να αγκαλιάζει τον 20χρονο.

Η χαρά των "κόκκινων" διήρκησε επτά λεπτά, με τον Ράσφορντ να φέρνει το ματς στα ίσια. Μετά από λάθος του Νούνιες, η μπάλα έφτασε στον Ράσφορντ, που από το ύψος του πέναλτι ισοφάρισε σε 3-3.