ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μακάμπι Χάιφα - Χαποέλ Μπερ Σεβά 1-0: Λυτρωτής Νταβίντ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων

Ο άσος της Μακάμπι Χάιφα, Σέρι, στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό
Ο άσος της Μακάμπι Χάιφα, Σέρι, στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό INTIME

Η Μακάμπι Χάιφα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Χαποέλ Μπερ Σεβά με 1-0 χάρη σε γκολ του Ντιν Νταβίντ και πλησίασε στον πόντο την πρωτοπόρο Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Η Μακάμπι Χάιφα επικράτησε 1-0 της Χαποέλ Μπερ Σεβά στο "Σαμί Οφέρ" για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισραήλ και πλησίασε στον πόντο την πρωτοπόρο Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον "τελικό" του ομίλου τους στο Europa League στάθηκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, όμως δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις περισσότερες ευκαιρίες που δημιούργησε στη διάρκεια του αγώνα.

Η κίνηση ματ έγινε στο 77ο λεπτό, όταν ο Μεσάι Ντέγκο άλλαξε τον επιθετικό του κι έριξε στον αγώνα τον Ντιν Νταβίντ αντί του Φραντζί Πιερό. Ο Ισραηλινός δικαίωσε τον προπονητή του στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, σημειώνοντας το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού.

• Η σύνθεση της Μακάμπι Χάιφα: Κέουφ, Σούντγκρεν, Σεκ, Σίμιτς, Κορνού, Καλαϊλί (70' Ναόρ), Σερί, Μουχαμάντ (89' Ρεφαέλοβ), Τζαμπέρ (70' Σιμπλί), Χατζάτζ, Πιερό (77' Νταβίντ)