Λαμία - Βόλος: Γκολ και θέαμα στο πρώτο 45λεπτο

Ο Ντε Βινσέντι πανηγυρίζει το 1-0 της Λαμίας επί του Βόλου | 5 Νοεμβρίου 2022
Ο Ντε Βινσέντι πανηγυρίζει το 1-0 της Λαμίας επί του Βόλου | 5 Νοεμβρίου 2022 EUROKINISSI

Τρία όμορφα τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο 45λεπτο της αναμέτρησης της Λαμίας με το Βόλο με τους γηπεδούχους να παίρνουν δύο φορές το προβάδισμα με τέρματα των Ντε Βινσέντσι και Νούνιες και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με γκολ του Φενάντες.

Τρία γκολ σε διάστημα 39 λεπτών μπήκαν στο πρώτο μέρος του αγώνα Λαμία - Βόλος με τους γηπεδούχους να παίρνουν δύο φορές το ημίχρονο και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ.

Ο Ντε Βινσέντι άνοιξε το σκορ για τη Λαμία στο 10' με συρτό σουτ εκτός περιοχής με τον Κλέιμαν να μην μπορεί να αντιδράσει.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν προσωρινά στο 38' με εξαιρετικό σουτ του Φερνάντες εκτός περιοχής με τους παίκτες του Βόλου να πανηγυρίζουν με τη φανέλα του Συμεών Παπαδόπουλου που τραυματίστηκε μέσα στην εβδομάδα.

Η απάντηση της Λαμίας ήταν άμεση καθώς στο επόμενο λεπτό ο Νούνιες ολοκλήρωσε μια ωραία επιθετική ενέργεια και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.