Λαμία - ΠΑΟΚ: Ο Σβαμπ έσωσε έναν βαθμό για τον Δικέφαλο στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων

Δ

Η Λαμία ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει μία ιστορική νίκη στο "Αθανάσιος Διάκος" κόντρα στον ΠΑΟΚ, με την ομάδα του Λουτσέσκου να καταφέρνει στο 90+10' να αποφύγει την ήττα με την κεφαλιά του Σβαμπ μετά από σέντρα του Ντεσπόντοφ.

Ο ΠΑΟΚ δεν έπιασε καθόλου καλή απόδοση στο "Αθανάσιος Διάκος" για την 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League και βρέθηκε μία ανάσα από το να φύγει με εντελώς άδεια χέρια από το γήπεδο, λόγω του γκολ του Σλίβκα στο 45+4' για λογαριασμό της Λαμίας.

Μοναδικό παρήγορο για τους Θεσσαλονικείς ήταν το γκολ που βρήκαν λίγο πριν ακουστεί το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή και συγκεκριμένα στο 90+10', με τον Ντεσπόντοφ να βγάζει σέντρα από τα δεξιά και τον Σβαμπ να κάνει το 1-1 με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής των γηπεδούχων.