ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΓΓΛΙΑΣ

Κύπελλο Αγγλίας: Η Νότιγχαμ πήρε την πρόκριση στους "32" στην παράταση

Nottingham Forest's Chris Wood, left, celebrates with his teammates after scoring his side's third goal during the English FA Cup 3rd round replay soccer match between Blackpool and Nottingham Forest at the Bloomfield Road stadium in Blackpool, England, Wednesday, Jan. 17, 2024. (AP Photo/Jon Super)
Οι παίκτες της Νότιγχαμ πανηγυρίζουν ένα από τα γκολ που πέτυχαν επί της Μπλάκπουλ @ 2024 JON SUPER / AP IMAGES

Η Νότιγχαμ Φόρεστ πήρε την πρόκριση στους "32" του Κυπέλλου Αγγλίας στην παράταση κόντρα στην Μπλάκπουλ. Η Έβερτον νίκησε την Κρίσταλ Πάλας με τον Αντρέ Γκόμες στο 42ο λεπτό.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ λύγισε το εμπόδιο της Μπλάκπουλ εκτός έδρας, επικρατώντας με 3-2 στην παράταση και προκρίθηκε στους "32" του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι "reds" προηγήθηκαν με τον Ομομπαμιντέλε στο 16ο λεπτό και ο Ντανίλο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 46ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στην κανονική διάρκεια με τον Μόργκαν στο 61ο λεπτό και τον Ζοζέφ στο 78ο λεπτό. Τη λύση έδωσε στην παράταση ο Κρις Γουντ στο 110'.

Στα άλλα παιχνίδια που διεξήχθηκαν σήμερα, η Έβερτον νίκησε την Κρίσταλ Πάλας 1-0 στο Γκούντισον Παρκ με τον Αντρέ Γκόμες στο 42ο λεπτό. Η Νόριτς του Δημήτρη Γιαννούλη νίκησε εκτός έδρας την Μπρίστολ Ρόβερς με 1-3.