Κρατούν τη σημαία ψηλά

Αμανατίδης

Ο Φάνης Γκέκας πάει για πρώτος σκόρερ, τηνν ώρα που Αμανατίδης, Μπασινάς, Ελε, Ταυλαρίδης συνέχισαν σταθερά

Φάνης Γκέκας

Ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού συνεχίζει ακάθεκτος για την πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ στη bundesliga, καθώς σκόραρε για μια ακόμη φορά φτάνοντας τα 17 τέρματα. Ωστόσο το γκολ του δε βοήθησε τη Μπόχουμ να αποφύγει την εντός έδρας ήττα από την Χέρτα (1-3).

Γιάννης Αμανατίδης

Ο Γιάννης Αμανατίδης ήταν ο κορυφαίος στη νίκη της Αϊντραχτ με 4-2 κόντρα στην Αρμίνια, οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη πετυχαίνοντας δύο τέρματα.

Αγγελος Μπασινάς

Ο διεθνής μέσος αγωνίστηκε σε ολόκληρο το ενενηντάλεπτο κόντρα στην Μπαρτσελόνα στο "Νου Καμπ", έχοντας πολύ καλή παρουσία. Δυστυχώς γι'αυτόν, η ομάδα του η Μαγιόρκα γνώρισε την ήττα στο τελευταίο λεπτό μες αυτογκόλ του Ναβάρο.

Στάθης Ταυλαρίδης

Η Λιλ για μια ακόμα φορά κράτησε το "0" στην άμυνα και είναι αναμφισβήτητο το γεγονός ότι ο Στάθης Ταυλαρίδης έχει παίξει σπουδαίο ρόλο. Η Λιλ κέρδισε τη σοσό με 2-0.

Δημήτρης Ελευθερόπουλος

Ο "Ελε έχει δώσει τα διαπιστευτήρια του και στο 2-2 με τη Λάτσιοπ στο "Ντε Λούκα" ήταν ξανά βασικός και αναντικατάστατος.

Δημήτρης Κωσταντόπουλος

Βασικός και αναντικατάστατος ο Έλληνας τερματοφύλακας στην εκτός έδρας νίκη της Χάρτλπουλ με 1-0 επί της Γουίκομ.

Γιούρκας Σεϊταρίδης: Ο διεθνής αμυντικός πέρασε στον αγωβνιστικό χώρο στο 20ό λεπτό στη νίκη της Ατλέτικο Μαδρίτης επί της Λεβάντε στο "Βιθέντε Καλντερόν" (1-0).

Αγγελος Χαριστέας

Η Φέγενορντ έχασε με 4-1 από την Χέρακλες και συμμέτοχος στη συντριβή ήταν και ο Άγγελος Χαριστέας.

Γιάννης Μασμανίδης

Ο Γιάννης Μασμανίδης αγωνίστηκε για είκοσι λεπτά κόντρα στον Γιάννη Αμανατίδη στην ήττα της Αρμίνια από την Αϊντραχτ με 4-2.

Περικλής Μπουσινάκης

Ο δανεικός νεαρός από τον Παναθηναϊκό αγωνίστηκε σε όλο το ματς της ΑΒ Κοπενχγης στην ισοπαλία με τη Φρεμ.

Γιώργος Παναγιωτόπουλος

Η Γκράτκορν έχασε με 1-3 από την Πάρντορφ, με τον Παναγιωτόπολυο να παίζει σε όλο το ματς πετυχαίνοντας μάλιστα το 12ο τέρμα του φέτος.

Βαγγέλης Νέσος

Αγωνίστηκε σε όλο το ματς, στην εκτός έδρας ήττα της Κόμπλεντς με 3-1 από την Καρλσρούη.