ΜΙΛΑΝ

Κοντά στους "8" του κυπέλλου η Μίλαν

Ιντσάγκι

Αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 στο ημίχρονο, η Μίλαν επικράτησε 4-2 της Μπρέσια στο "Μεάτσα"

Η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ στο Τσάμπιονς Λιγκ παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της και βρέθηκε σε δύσκολη θέση στο πρώτο μέρος, όταν τα γκολ των Σεραφίνι στο 34΄ και Αλφαγκέμε στο 37΄ έδωσαν πλεονέκτημα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο 45λεπτο όμως, οι "ροσονέρι" παρουσίασαν σαφώς καλύτερο πρόσωπο και "γύρισαν" το παιχνίδι με γκολ των Ντάριο Σίμιτς στο 60΄, Κριστιάνο Μπρόκι στο 67΄, Φίλιπο Ιντζάγκι στο 78΄ και Μάρκο Μποριέλο στο 86΄. Η ρεβάνς θα διεξαχθεί στις 29 Νοεμβρίου.

Ο Κάρλο Αντσελότι χρησιμοποίησε τους Κάλατς, Καφού, Μπονέρα, Κοστακούρτα, Φαβάλι (46΄ Σίμιτς), Λουνάτι (46΄ Αντονέλι), Μπρόκι, Γκουρκούφ, Ζέεντορφ, Ολιβέιρα (59΄ Ιντζάγκι), Μποριέλο.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των πρώτων αγώνων:

Αρέτσο-Λιβόρνο 2-1 (35΄, 60΄πεν. Μαρτινέτι - 67΄ Τζιαλομπάρντο)
Εμπολι-Τζένοα 1-0 (45΄ Ιακοπίνι)
Μίλαν-Μπρέσια 4-2 (60΄ Σίμιτς, 67΄ Μπρόκι, 78΄ Ιντζάγκι, 86΄ Μποριέλο - 34΄ Σεραφίνι, 37΄ Αλφαγκέμε) Ρετζίνα-Κιέβο 2-2 (26΄ Νίλσεν, 37΄ Ντι Ντιο - 75΄πεν. Ομπίνα, 85΄ Σαμάρκο)
Σαμπντόρια-Παλέρμο 1-0 (78΄ Μπονατσόλι)
Τριεστίνα-Ρόμα 1-2 (77΄ Ροσέτι - 44΄, 49΄ Μοντέλα)