ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

"Κεραυνός" ο Κλούσενερ

κλουσενερ

Έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον νεοαποκτηθέντα Γκονζάλο Κλούσενερ, που σημείωσε τρία τέρματα σε ένα ημίχρονο, ο Θρασύβουλος επικράτησε με 3-2 του Κεραυνού

Ο Αργεντίνος επιθετικός σημείωσε τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο (18', 28', 36'). Οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ στο δεύτερο μέρος, με τους Καλογέρη και Κουτρουμάνο (πέναλτι).
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Κωστάκης, Μίχος Χ., Πιπίνης, Χαραλαμπάκης, Ζαπρόπουλος, Σαπάνης, Ντοριβάλ, Παληγεώργος, Κατσίκης, Χατζηπαντελίδης και Κλούσενερ. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Ζώνας, Βίτας, Κομασουρίτζε, Μίχος Σ., Παναγιωτάκος, Καραμαλίκης και Αλεξάντροβιτς.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ: Ντουγέρογλου, Μπάτσος, Συρίγος, Λαμπέρσκι, Μπούκας, Καλογέρης, Γκεμίσης, Λυκούδης, Πούλος, Γεωργίου και Κουσκουνάς. Στη συνέχεια έπαιξαν και οι Κάρσος, Αποστολίδης, Πολύζος, Πρίφτης, Παπασωτηρίου, Κουτρουμάνος, Λιούμης, Ράπτης, Μπάτρης, Κατσίκης και δύο υπό δοκιμή νεαροί Ελληνες.