ΟΦΗ

Ισόπαλο τεστ με τον Εργοτέλη και πρεμιέρα Ιωαννίδη

Με τον Νίκο Αναστόπουλο να δίνει την ευκαιρία στους μικρούς να δείξουν το ταλέντο τους και τον Ιωάννιδη να πραγματοποιεί το ντεμπούτο με την ασπρόμαυρη φανέλα, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Εργοτέλη.

Ισόπαλο 2-2 έληξε το φιλικό ανάμεσα στους συμπολίτες, ΟΦΗ και Εργοτέλη. Το πρώτο μέρος δεν είχε πολλές φάσεις και τελείωσε δίχως τέρματα, με τον ΟΦΗ να απειλεί με τους Παπάζογλου, Ζορμπά και Κουτσιανικούλη, ενώ τον Εργοτέλη να κάνει αισθητή την παρουσία του στην αντίπαλη εστία με τον Ζαχορά.

Και τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στην επανάληψη, με τον ΟΦΗ να προηγείται 2-0, αλλά τελικά να χάνει τη νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε στο 56' ο Βιτώρος με πλασέ, ενώ στο 59' έπειτα από φάουλ του Μπούρμπου, ο Σόουζα κέρδισε την κεφαλιά και διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου.

Η αντίδραση του Εργοτέλη ήρθε στο τέλος, με τον Ευαγγέλου να πετύχαινε το 2-1 στο 83' και το τελικό 2-2 στο 91ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι νεαροί ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ άφησαν καλές εντυπώσεις, όπως και ο Ιωαννίδης που φόρεσε για πρώτη φορά τη φανέλα της ομάδας.