ΑΕΚ

Ισόπαλη η ΑΕΚ με τον Ιωνικό

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Ιωνικό σε φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο της Νεάπολης. Το γκολ της Ένωσης ο Τσίτας

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η ΑΕΚ την Τρίτη (4/9) σε φιλική αναμέτρηση με τον Ιωνικό (αγωνίζεται στο Περιφερειακό πρωτάθλημα) στο γήπεδο της Νεάπολης.

Παρά την συμμετοχή των Γκερέιρο και Φουρτάδο η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο είχε πρόβλημα στον δημιουργικό τομέα. Στο δεύτερο μέρος η εικόνα της άλλαξε προς το καλύτερο, αλλά έδειξε πως θέλει ακόμη δουλειά ενόψει της συνέχειας.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά του Τσίτα μετά από κόρνερ του Παυλή. Από την άλλη ο Ιωνικός έφτασε στην στο 89ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιαλελή.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε τον αγώνα με τους Μακρυωνίτη, Βλάχο, Τσούπρο, Ντούμπερετ, Νικολόπουλο, Φέτση, Κοτσαρίδη, Γκερέιρο, Παυλή, Σταματή, Φουρτάδο.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Μοσχονάς, Αργυρίου, Νικολόπουλος (73' Μάλτσι), Βλάχος, Τσούπρος, Φέτσης, Δημγκιόκας, Σακκόπουλος, Παυλής (69' Νικολιάς), Κουρέλλας, Τσίτας.