ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

Ιωνικός-Θρασύβουλος 2-1

ιωνικος θρασυβουλος

Νίκη-ανάσα για τον Ιωνικό που με σπουδαία ανατροπή επικράτησε του Θρασύβουλου με 2-1 στη Νεάπολη

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και μάλιστα προηγήθηκαν στο 22ο λεπτό μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και δυνατό σουτ του Μίχου από το ύψος του πέναλτι. Η ομάδα της Φυλής έχασε πολλές ευκαιρίες -κυρίως με τον Καραμαλίκη- για να "καθαρίσει" το παιχνίδι, τις οποίες τελικά πλήρωσε.
Στο 82ο λεπτό ο Γεωργίου βρέθηκε μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων και με κοντινή προβολή έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, σε μια αντίστοιχη φάση, ο Φουρτάδο ήταν αυτός που χάρισε το... τρίποντο στην ομάδα της Νεάπολης.

Πλέον οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 6 βαθμούς, με τον Ιωνικό να κάνει σημαντικό βήμα για την αποφυγή του υποβιβασμού και τον Θρασύβουλο από την άλλη να χάνει σημαντική ευκαιρία να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη.

Διαιτητής: Βαλιώτης (Λάρισας)

Κίτρινες κάρτες: Μπέριος, Κεφαλούκος, Α. Παπαζούδης, Γεωργίου - Κόμπο, Μίχος, Μαυροματίδης, Καραμαλίκης, Ζαπρόπουλος, Ντελγάδο

Ιωνικός (Βουτσακέλης): Πουρής, Μωραΐτης, Τσερκέζος (77' Α. Παπαζούδης), Μπέριος, Μπάγιτς, Κεφαλούκος, Σ. Παπαζούδης (57' Χατζηβασιλειάδης), Γεωργίου, Καφάσο, Λανγκλέ (84' Σιδέρης), Φουρτάδο

Θρασύβουλος (Κεχαγιάς): Μπαρτζώκας, Ζαπρόπουλος, Μαυροματίδης, Βασιλείου, Κατσίκης (87' Χατζηπαντελίδης), Μίχος, Σαπάνης, Χαραλαμπάκης, Ντελγάδο, Κόμπο (63' Παληγεώργος), Καραμαλίκης (75' Κλούσενερ)