CHAMPIONS LEAGUE

Ίντερ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0

ρονάλντο

Ίντερ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ στο "Τζουζέπε Μεάτσα" (video)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν ο κορυφαίος του ματς και έκανε... ότι ήθελε στο πρώτο ημίχρονο την άμυνα της Ίντερ.
Απείλησε πολλές φορές με δυνατές εκτελέσεις φάουλ, ενώ η μεγαλύτερή του ευκαιρία ήταν στο 29', όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ μετά από κεφαλιά του.

Στο δεύτερο μέρος οι "νερατζούρι" κατόρθωσαν να ισορροπήσουν το ματς και να δημιουργήσουν φάσεις, ενώ καλύτερή τους ευκαιρία ήρθε στις αρχές της επανάληψης με τον Αντριάνο, ο οποίος δεν έπιασε καλά το πλασέ και η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Φαν Ντερ Σαρ.

Οι "μπεμπηδες" του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον κατάφεραν να μείνουν αήττητοι στο Τσάμπιονς Λιγκ για 20ο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι. Είχαν να χάσουν από το 2007 και τον ημιτελικό με την Μίλαν, στο ίδιο γήπεδο (3-0), ενώ έσπασαν το ρεκόρ των Μπάγερν και Άγιαξ.

ΙΝΤΕΡ: Ζούλιο Σέζαρ, Μαϊκόν, Ρίβας (46' Κόρντομπα), Κίβου, Σαντόν, Καμπιάσο, Ζανέτι, Μουντάρι (76' Κρουζ), Στάνκοβιτς, Ιμπραΐμοβιτς, Αντριάνο (76' Μπαλοτέλι).
ΜΑΝ. ΓΙΟΥΝ.: Φαν Ντερ Σαρ, Ο'Σέι, Έβανς, Ρίο Φέρντιναντ, Εβρά, Κάρικ, Γκιγκς, Φλέτσερ, Παρκ (84' Ρούνεϊ), Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπερμπάτοφ.