PREMIER LEAGUE

Γκολ ο Ανρί και τελείωσε!

Ανρί

Με γκολ του Τιερί Ανρί στο 90', η Άρσεναλ νίκησε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-1

Ύστερα από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, οι δύο ομάδες προσπάθησαν στην επανάληψη για να βρουν δίχτυα.
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ με τον Γουέιν Ρούνεϊ στο 53', όμως η Άρσεναλ αντέδρασε, πήρε τον έλεγχο στον χώρο της μεσαίας γραμμής και ισοφάρισε στο 83' με τον Ρόμπιν Φαν Πέρσι, για να έρθει ο Τιερί Ανρί στις καθυστερήσεις και να πετύχει το τελικό 2-1 με καρφωτή κεφαλιά!

Η Έβερτον "βύθισε" τη Γουΐγκαν

Σε... περιπέτειες μπαίνει, πλέον, η Γουΐγκαν, που απειλείται άμεσα με υποβιβασμό. Η Έβερτον πέρασε από το "JJB Stadium", επικρατώντας των "λάτικς" με 2-0 χάρη σε δύο γκολ που σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Πρωταγωνιστής ο Μίκελ Αρτέτα, που σκόραρε δύο φορές, αρχικά στο 65' με πέναλτι (μαρκάρισμα του Ντέιβιντ Άνσγουορθ στον Βίκτορ Ανισέμπε), ενώ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 2-0.