PREMIER LEAGUE

Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Σίτι: Ο Γκιουντογάν άνοιξε το σκορ στο Άνφιλντ

Ο Ιλκάι Γκιουντογάν πανηγυρίζει το γκολ της Μάντσεστερ Σίτι επί της Λίβερπουλ στο Άνφιλντ Ⓒ 2021 JON SUPER/ASSOCIATED PRESS

Ο Ιλκάι Γκιουντογάν άνοιξε στο 49' το σκορ (0-1) για τη Μάντσεστερ Σίτι στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Λίβερπουλ. Ο ίδιος είχε αστοχήσει σε πέναλτι στο 37'. (VIDEOS)

Η Λίβερπουλ υποδέχτηκε τη Μάντσεστερ Σίτι για την 23η αγωνιστική της Premier League και ο Ιλκάι Γκιουντογάν άνοιξε το σκορ στο Άνφιλντ στο 49ο λεπτό.

Ο 30χρονος πήρε μια προσωπική εκδίκηση για την ευκαιρία που είχε να το κάνει νωρίτερα. Στο 37ο λεπτό εκτέλεσε πέναλτι, αλλά αστόχησε.

Ο Γκιουντογάν βρίσκεται στην καλύτερη φάση της καριέρας του στη Σίτι έχοντας επτά γκολ στα τελευταία εννιά ματς με την ομάδα του Μάντσεστερ στο πρωτάθλημα.

Photo credits: ⓒ 2021 Jon Super/Associated Press