ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Επιστροφή με γκολ για Λουίς Γκαρθία

© PA

Με γκολ επέστρεψε στο "Άνφιλντ" ο Λουίς Γκαρθία, ο οποίος σημείωσε το πρώτο τέρμα των "κόκκινων" μόλις στο 2ο λεπτό σε φιλική αναμέτρηση προς τιμήν του Τζέιμι Κάραγκερ με αντίπαλο την Έβερτον, που βρήκε τη Λίβερπουλ να επικρατεί με 4-1.

Ο ισπανός επιθετικός του Παναθηναϊκού πήρε ωραία πάσα από τον Τζο Κόουλ μόλις στο 2ο λεπτό κι έδωσε το προβάδισμα στη Λίβερπουλ, ενώ το 2-0 έγινε με εκτέλεση πέναλτι του τιμώμενου Κάραγκερ.

Ο Τζο Κόουλ πέτυχε το 3-0 με το πρώτο του γκολ στο "Άνφιλντ", ενώ το τέταρτο γκολ των "κόκκινων" πέτυχε ο Νέιθαν Έκλστον.

Το εντυπωσιακό είναι πως το γκολ της τιμής για την Έβερτον πέτυχε και πάλι ο Κάραγκερ, ο οποίος ανέτρεψε τον Βον και ζήτησε να εκτελέσει ο ίδιος το πέναλτι, προκειμένου να σκοράρει για λογαριασμό της ομάδας που υποστήριζε ως παιδί. Νίκησε τον Μπραντ Τζόουνς κι έγραψε το τελικό 4-1.

Το "παρών" πολλά από τα αστέρια του παρελθόντος για τη Λίβερπουλ, αφού αγωνίστηκαν οι Όουεν, Χέσκι, Μέρφι και Ντούντεκ.

Ειδική άδεια από τον Φάμπιο Καπέλο πήρε ο Στίβεν Τζέραρντ και αγωνίστηκε στα πρώτα 11 λεπτά, ενώ έπαιξαν ως αλλαγή τα νέα αποκτήματα, Μπραντ Τζόουνς και Πολ Κοντσέσκι.