SERIE A

Έμπολι - Μπολόνια 0-1: Απόδραση στις καθυστερήσεις με Φαμπιάν

Οι παίκτες της Μπολόνια πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στην Ίντερ σε ματς της Serie A | 7 Οκτωβρίου 2023 @2023 LUCA BRUNO/AP IMAGES

Η Μπολόνια τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Έμπολι για 94' λεπτά και χρειάστηκε ένα γκολ του Φαμπιάν λίγο πριν το φινάλε για να πάρει το τρίποντο και να μείνει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας και να βρεθεί στο +6 από την 5η Ρόμα.

Απόδραση στις καθυστερήσεις για τη Μπολόνια που κέρδισε εκτός έδρας την Έμπολι με 1-0 με ένα γκολ του Φαμπιάν στο 90+4' και παρέμεινε στην 4η θέση και μάλιστα αποσπάτηκε έξι πόντους από την 5η Ρόμα που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Μπολόνια βρέθηκε κοντά στο να χάσει βαθμούς για δεύτερη σερί αγωνιστική μετά την ήττα από την Ίντερ αλλά ο Φαμπιάν που πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 78' κατάφερε να λυτρώσει την ομάδα του.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο με τον Φαμπιάν τελικά να βρίσκει δίχτυα στο 90+4΄παίρνοντας το ριμπάουντ στην περιοχή, σφραγίζοντας το τρίποντο των φιλοξενούμενων.

Ο Λυκογιάννης αν και ήταν στην αποστολή δεν χρησιμοποιήθηκε από τον Τιάγκο Μότα στη διάρκεια της αναμέτρησης.