Τα αποτελέσματα των μπαράζ

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες μπαράζ για την άνοδο στη νέα Γ' Εθνική κατηγορία. Δείτε ποιες ομάδες κέρδισαν την άνοδο και σε ποιον όμιλο θα γίνει νέος αγώνας μπαράζ για την πρώτη θέση. Όλα τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή (2/6) με την διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής το πρωτάθλημα των πρωταθλητριών ομάδων της ΕΠΣ (μπαράζ) για την άνοδο στη νέα Γ' Εθνική κατηγορία.

Την άνοδο κέρδισαν οι Νέστος Χρυσούπολης, Π.Ο. Μουδανιών, Καστοριά, Θεσπρωτός, Μαχητής Τερψιθέας, ΑΟ Κύμης, ΠΑΣ Πρέβεζα 2012, Δόξα Βύρωνα, Μύκονος, Θύελλα Ραφήνας, ΠΑΟ Βάρδας, Μεσσηνιακός και Άγιος Νικόλαος.

Στον 2ο όμιλο ισοβάθμησαν στην πρώτη θέση η Δόξα Πενταλόφου και ο Ηρακλής Αμμουδιάς. Οι δύο ομάδες θα παίξουν έναν αγώνα μπαράζ και όποια νικήσει θα ανέβει στην Γ' Εθνική.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

Ορέστης Ορεστιάδας-Ορφέας Puma Ξάνθης 5-2

Νέστος Χρυσούπολης-Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου 2-1

Τελική βαθμολογία

1. Νέστος Χρυσούπολης 13

-------------------------------------------------

2. Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου 11

3. Ορέστης Ορεστιάδας 7

4. Ορφέας Puma Ξάνθης 3

2ος όμιλος

Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου-Ηρακλής Αμμουδιάς 1-2

Ομόνοια Σίνδου-Δόξα Πενταλόφου 1-3

Τελική βαθμολογία

1. Δόξα Πενταλόφου 15

-------------------------------------------------

2. Ηρακλής Αμμουδιάς 15

3. Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου 4

4. Ομόνοια Σίνδου 1

Δόξα Πενταλόφου και Ηρακλής Αμμουδιάς θα παίξουν αγώνα μπαράζ και ο νικητής θα ανέβει στην Γ' Εθνική

3ος όμιλος

Αχιλλέας Νεοκάστρου-Π.Ο. Μουδανιών 1-2

Αλμωπός Αριδαίας-Μ. Αλέξανδρος Βαφιοχωρίου 4-2

Τελική βαθμολογία

1. Π.Ο. Μουδανιών 16

-------------------------------------------------

2. Αχιλλέας Νεοκάστρου 10

3. Αλμωπός Αριδαίας 8

4. Μ. Αλέξανδρος Βαφιοχωρίου 0

4ος όμιλος

Καμβουνιακός Δεσκάτης-Α.Σ. Φλώρινας 1-3

Μ. Αλέξανδρος Αρδασσας-Καστοριά ΑΓΣ 1-1

Τελική βαθμολογία

1. Καστοριά ΑΓΣ 16

-------------------------------------------------

2. Μ. Αλέξανδρος Αρδασσας 13

3. Α.Σ. Φλώρινας 6

4. Καμβουνιακός Δεσκάτης 0

5ος όμιλος

Α.Ο. Βελισσαρίου-Α.Ο. Φλαμουλιου 1-3

Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου-Θεσπρωτός 1-2

Τελική βαθμολογία

1. Θεσπρωτός 13

-------------------------------------------------

2. Α.Ο. Φλαμουλίου 10

3. Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου 8

4. Α.Ο. Βελισσαρίου 2

6ος όμιλος

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-Αιγινιακός 3-0

Μαχητής Τερψιθέας-Α.Ο. Μυρινης 1-0

Τελική βαθμολογία

1. Μαχητής Τερψιθέας 14

-------------------------------------------------

2. Α.Ο. Μυρινης 8

3. Πύρασος Ν. Αγχιάλου 7

4. Αιγινιακός 2

7ος όμιλος

Ένωση Άσπρα Σπίτια-Αντίκυρα-Α.Ο. Στυλίς 0-2

Μυρίκη Α.Ο.-Κύμης ΑΟ 0-4

Τελική βαθμολογία

1. Κύμης ΑΟ 16

-------------------------------------------------

2. Α.Ο. Στυλίς 13

3. Ένωση Άσπρα Σπίτια-Αντίκυρα 6

4. Μυρίκη Α.Ο. 0

8ος όμιλος

Ναυπακτιακός Αστέρας-Αστέρας Ιτέας 2-1

ΠΑΣ Πρέβεζα 2012-Σκουφάς Κομποτίου 5-0

Τελική βαθμολογία

1. ΠΑΣ Πρέβεζα 2012 11

-------------------------------------------------

2. Σκουφάς Κομποτίου 11

3. Ναυπακτιακός Αστέρας 9

4. Αστέρας Ιτέας 1

9ος όμιλος

Χαραυγιακός-Εθνικός 0-0

Μοσχάτο-Δόξα Βύρωνα 0-2

Τελική βαθμολογία

1. Δόξα Βύρωνα 15

-------------------------------------------------

2. Χαραυγιακός 8

3. Εθνικός 8

4. Μοσχάτο 2

10ος όμιλος

Μύκονος-Κανάρης Χίου 2-1

ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού-Αναγέννηση Γέρας 0-3 (α.α.)

Τελική βαθμολογία

1. Μύκονος 15

-------------------------------------------------

2. Κανάρης Χίου 13

3. Αναγέννηση Γέρας 7

4. ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού 0*

* Η ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού έχει παραιτηθεί από τους αγώνες μπαράζ

11ος όμιλος

Θύελλα Ραφήνας-ΠΑΟ Λουτρακίου 2-0

Φοίβος Κρεμαστής-Άτταλος Νέας Περάμου 3-0 (α.α.)

Τελική βαθμολογία

1. Θύελλα Ραφήνας 16

-------------------------------------------------

2. ΠΑΟ Λουτράκιου 11

3. Φοίβος Κρεμαστής 6

4. Άτταλος Νέας Περάμου 1

12ος όμιλος

Αναγέννηση Πατρών-Α.Ε. Κεφαλληνίας 3-0

ΠΑΟ Βάρδας-Θύελλα Αμπελοκήπων 1-1

Τελική βαθμολογία

1. ΠΑΟ Βάρδας 16

-------------------------------------------------

2. Θύελλα Αμπελοκήπων 11

3. Αναγέννηση Πατρών 5

4. Α.Ε. Κεφαλληνίας 1

13ος όμιλος

Τροιζηνιακός-Μεσσηνιακός 1-1

Ολυμπιακός Γυθείου-Α.Ο. Φαλαισίας 4-4

Τελική βαθμολογία

1. Μεσσηνιακός 16

-------------------------------------------------

2. Τροιζηνιακός 8

3. Α.Ο. Φαλαισίας 7

4. Ολυμπιακός Γυθείου 2

14ος όμιλος

Α.Ο. Ζαρού-Ιωνία 2000 2-0

Ψηλορείτης-Άγιος Νικόλαος 1-1

Τελική Βαθμολογία

1. Άγιος Νικόλαος 11

-------------------------------------------------

2. Ιωνία 2000 10

3. Α.Ο. Ζαρού 7

4. Ψηλορείτης 5

*Ο πρώτος του κάθε ομίλου πήρε την άνοδο για τη νέα Γ' Εθνική. Οι υπόλοιπες ομάδες θα συνεχίσουν στα τοπικά πρωταθλήματα των Ενώσεών τους.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΕΠΣ | ΜΠΑΡΑΖ

Άνοδος για Μεσσηνιακό και ΠΑΟ Βάρδας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΕΠΣ | ΜΠΑΡΑΖ

Πανηγυρικά στην Γ' Εθνική η Δόξα Βύρωνα

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ