Ατρόμητος - Λαμία: Τα δυο γκολ του πρώτου ημιχρόνου

SUPERLEAGUE / PLAY-OUT / ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΛΑΜΙΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ντάνιελ Αντέτζο άνοιξε το σκορ για τη Λαμία στο 44ο λεπτό, αλλά ο Ατρόμητος ισοφάρισε (1-1) με εκτέλεση φάουλ - για το οποίο διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι - του Γκάλο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. (VIDEOS)

Ο Ατρόμητος υποδέχθηκε τη Λαμία το απόγευμα του Σαββάτου (13/6) για τη δεύτερη αγωνιστική των playouts της Super League και η ομάδα της Φθιώτιδας άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό με τον Ντάνιελ Αντέτζο.

Εκτελέστηκε το κόρνερ, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Ρισβάνη, ο Σασί γύρισε από το δεύτερο (δοκάρι) δοκάρι προς το κέντρο της περιοχής και ο Αντέτζο από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι έφθασαν στην ισοφάριση στο τέταρτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου με την απευθείας εκτέλεση του Ροντρίγκο Γκάλο. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για το φάουλ που δόθηκε, υποστηρίζοντας ότι ο Σασί βρήκε μπάλα κι όχι τα πόδια του Κιβρακίδη, όπως και φάνηκε από το ριπλέι.