Αστέρας - ΑΕΛ: Ο Άνχελ το 2-0 για τους "κιτρινομπλέ" (VIDEO)

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΑΡΙΣΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΕΞΑΡΧΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Αστέρας διεύρυνε (2-0) το προβάδισμά του στην εντός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕΛ για τη ρεβάνς των δύο ομάδων στο πλαίσιο των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας. (VIDEO)

Ο Αστέρας υποδέχεται την ΑΕΛ - live η εξέλιξη του ματς από το Sport24.gr και ραδιοφωνικά από τον Sport24 Radio 103,3 - για τη ρεβάνς των δύο ομάδων στο πλαίσιο των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας και η ομάδα της Τρίπολης άνοιξε το σκορ μόλις επτά λεπτά μετά την έναρξη του ματς με το αυτογκόλ του Νίκολα Ζίζιτς.

Στο 40ό λεπτό διεύρυναν το προβάδισμα (2-0) με τον Άνχελ. Σε εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά ο Ισπανός αριστερός μπακ στο πρώτο δοκάρι πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κρίστινσον για το 2-0 του Αστέρα.