Football League: Η κλήρωση του πρωταθλήματος

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (4/9) η κλήρωση της Football League, για την αγωνιστική περίοδο 2019 -2020. Δείτε το πλήρες πρόγραμμα.

Στις 29 Σεπτεμβρίου θα έχουμε σέντρα στην ανανεωμένη Football League για τη σεζόν 2019-20 όπου θα συμμετέχουν δεκατέσσερις ομάδες με το πρωτάθλημα να ολοκληρώνεται στις 29 Μαρτίου.

Την Τετάρτη (4/9) στα γραφεία της διοργανώτριας αρχής, παρουσία και του υφυπουργού αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη πραγματοποιήθηκε η σχετική κλήρωση και έγινε γνωστό το πλήρες πρόγραμμα.

 

Την άνοδο στην Super League 2, θα πάρουν οι ομάδες που θα καταλάβουν τις δυο πρώτες θέσεις ενώ τέσσερις ομάδες θα υποβιβαστούν στη Γ΄Εθνική.

Κλειδάριθμο πήραν τα Τρίκαλα και ο Θεσπρωτός, λόγω γηπεδικού προβλήματος που αντιμετωπίζουν, με συνέπεια να δώσουν το πρώτο τους ματς εκτός έδρας, ενώ επίσης κλειδάριθμο πήραν ο Ολυμπιακός Βόλου, η Νίκη Βόλου και ο Ιάλυσος.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική (29/9)

Αιγάλεω – Καλαμάτα

Καβάλα – Τριγλία

Ιάλυσος – ΟΦ Ιεράπετρας

Ασπρόπυργος – Ολυμπιακός Βόλου

Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός

Βέροια – Διαγόρας

Ιωνικός – Τρίκαλα

2η αγωνιστική (06/10)

Καβάλα – Αιγάλεω

Καλαμάτα – Ιάλυσος

Τριγλία – Ασπρόπυργος

ΟΦ Ιεράπετρας – Νίκη Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια

Θεσπρωτός – Ιωνικός

Διαγόρας – Τρίκαλα

3η αγωνιστική (13/10)

Αιγάλεω – Ιάλυσος

Ασπρόπυργος – Καβάλα

Νίκη Βόλου – Καλαμάτα

Βέροια – Τριγλία

Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας

Τρίκαλα – Ολυμπιακός Βόλου

Διαγόρας – Θεσπρωτός

4η αγωνιστική (20/10)

Ασπρόπυργος – Αιγάλεω

Ιάλυσος – Νίκη Βόλου

Καβάλα – Βέροια

Καλαμάτα – Ιωνικός

Τριγλία – Τρίκαλα

ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας

Ολυμπιακός Βόλου – Θεσπρωτός

5η αγωνιστική (27/10)

Αιγάλεω – Νίκη Βόλου

Βέροια – Ασπρόπυργος

Ιωνικός – Ιάλυσος

Τρίκαλα – Καβάλα

Διαγόρας – Καλαμάτα

Θεσπρωτός – Τριγλία

Ολυμπιακός Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας

6η αγωνιστική (03/11)

Βέροια – Αιγάλεω

Νίκη Βόλου – Ιωνικός

Ασπρόπυργος – Τρίκαλα

Ιάλυσος – Διαγόρας

Καβάλα – Θεσπρωτός

Καλαμάτα – Ολυμπιακός Βόλου

Τριγλία – ΟΦ Ιεράπετρας

7η αγωνιστική (10/11)

Αιγάλεω – Ιωνικός

Τρίκαλα – Βέροια

Διαγόρας – Νίκη Βόλου

Θεσπρωτός – Ασπρόπυργος

Ολυμπιακός Βόλου – Ιάλυσος

ΟΦ Ιεράπετρας – Καβάλα

Τριγλία – Καλαμάτα

8η αγωνιστική (17/11)

Τρίκαλα – Αιγάλεω

Ιωνικός – Διαγόρας

Βέροια – Θεσπρωτός

Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου

Ασπρόπυργος – ΟΦ Ιεράπετρας

Ιάλυσος – Τριγλία

Καβάλα – Καλαμάτα

9η αγωνιστική (24/11)

Αιγάλεω – Διαγόρας

Θεσπρωτός – Τρίκαλα

Ολυμπιακός Βόλου – Ιωνικός

ΟΦ Ιεράπετρας – Βέροια

Τριγλία – Νίκη Βόλου

Καλαμάτα – Ασπρόπυργος

Ιάλυσος – Καβάλα

 

10η αγωνιστική (01/12)

Θεσπρωτός – Αιγάλεω

Διαγόρας – Ολυμπιακός Βόλου

Τρίκαλα – ΟΦ Ιεράπετρας

Ιωνικός – Τριγλία

Βέροια – Καλαμάτα

Νίκη Βόλου – Καβάλα

Ασπρόπυργος – Ιάλυσος

11η αγωνιστική (08/12)

Αιγάλεω – Ολυμπιακός Βόλου

ΟΦ Ιεράπετρας – Θεσπρωτός

Τριγλία – Διαγόρας

Καλαμάτα – Τρίκαλα

Καβάλα – Ιωνικός

Ιάλυσος – Βέροια

Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος

12η αγωνιστική (15/12)

ΟΦ Ιεράπετρας – Αιγάλεω

Ολυμπιακός Βόλου – Τριγλία

Θεσπρωτός – Καλαμάτα

Διαγόρας – Καβάλα

Τρίκαλα – Ιάλυσος

Ιωνικός – Ασπρόπυργος

Βέροια – Νίκη Βόλου

13η αγωνιστική (22/12)

Αιγάλεω – Τριγλία

Καλαμάτα – ΟΦ Ιεράπετρας

Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου

Ιάλυσος – Θεσπρωτός

Ασπρόπυργος – Διαγόρας

Νίκη Βόλου – Τρίκαλα

Ιωνικός – Βέροια

14η αγωνιστική (05/01)

Καλαμάτα – Αιγάλεω

Τριγλία – Καβάλα

ΟΦ Ιεράπετρας – Ιάλυσος

Ολυμπιακός Βόλου – Ασπρόπυργος

Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου

Διαγόρας – Βέροια

Τρίκαλα – Ιωνικός

15η αγωνιστική (12/01)

Αιγάλεω – Καβάλα

Ιάλυσος – Καλαμάτα

Ασπρόπυργος – Τριγλία

Νίκη Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας

Βέροια – Ολυμπιακός Βόλου

Ιωνικός – Θεσπρωτός

Τρίκαλα – Διαγόρας

16η αγωνιστική (19/01)

Ιάλυσος – Αιγάλεω

Καβάλα – Ασπρόπυργος

Καλαμάτα – Νίκη Βόλου

Τριγλία – Βέροια

ΟΦ Ιεράπετρας – Ιωνικός

Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα

Θεσπρωτός – Διαγόρας

17η αγωνιστική (26/01)

Αιγάλεω – Ασπρόπυργος

Νίκη Βόλου – Ιάλυσος

Βέροια – Καβάλα

Ιωνικός – Καλαμάτα

Τρίκαλα – Τριγλία

Διαγόρας – ΟΦ Ιεράπετρας

Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου

18η αγωνιστική (02/02)

Νίκη Βόλου – Αιγάλεω

Ασπρόπυργος – Βέροια

Ιάλυσος – Ιωνικός

Καβάλα – Τρίκαλα

Καλαμάτα – Διαγόρας

Τριγλία – Θεσπρωτός

ΟΦ Ιεράπετρας – Ολυμπιακός Βόλου

19η αγωνιστική (09/02)

Αιγάλεω – Βέροια

Ιωνικός – Νίκη Βόλου

Τρίκαλα – Ασπρόπυργος

Διαγόρας – Ιάλυσος

Θεσπρωτός – Καβάλα

Ολυμπιακός Βόλου – Καλαμάτα

ΟΦ Ιεράπετρας – Τριγλία

20η αγωνιστική (16/02)

Ιωνικός – Αιγάλεω

Βέροια – Τρίκαλα

Νίκη Βόλου – Διαγόρας

Ασπρόπυργος – Θεσπρωτός

Ιάλυσος – Ολυμπιακός Βόλου

Καβάλα – ΟΦ Ιεράπετρας

Καλαμάτα – Τριγλία

21η αγωνιστική (23/02)

Αιγάλεω – Τρίκαλα

Διαγόρας – Ιωνικός

Θεσπρωτός – Βέροια

Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου

ΟΦ Ιεράπετρας – Ασπρόπυργος

Τριγλία – Ιάλυσος

Καλαμάτα – Καβάλα

22η αγωνιστική (01/03)

Διαγόρας – Αιγάλεω

Τρίκαλα – Θεσπρωτός

Ιωνικός – Ολυμπιακός Βόλου

Βέροια – ΟΦ Ιεράπετρας

Νίκη Βόλου – Τριγλία

Ασπρόπυργος – Καλαμάτα

Καβάλα – Ιάλυσος

23η αγωνιστική (08/03)

Αιγάλεω – Θεσπρωτός

Ολυμπιακός Βόλου – Διαγόρας

ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα

Τριγλία – Ιωνικός

Καλαμάτα – Βέροια

Καβάλα – Νίκη Βόλου

Ιάλυσος – Ασπρόπυργος

24η αγωνιστική (15/03)

Ολυμπιακός Βόλου – Αιγάλεω

Θεσπρωτός – ΟΦ Ιεράπετρας

Διαγόρας – Τριγλία

Τρίκαλα – Καλαμάτα

Ιωνικός – Καβάλα

Βέροια – Ιάλυσος

Ασπρόπυργος – Νίκη Βόλου

25η αγωνιστική (22/03)

Αιγάλεω – ΟΦ Ιεράπετρας

Τρίγλια – Ολυμπιακός Βόλου

Καλαμάτα – Θεσπρωτός

Καβάλα – Διαγόρας

Ιάλυσος – Τρίκαλα

Ασπρόπυργος – Ιωνικός

Νίκη Βόλου – Βέροια

26η αγωνιστική (29/03)

Τρίγλια – Αιγάλεω

ΟΦ Ιεράπετρας – Καλαμάτα

Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα

Θεσπρωτός – Ιάλυσος

Διαγόρας – Ασπρόπυργος

Τρίκαλα – Νίκη Βόλου

Βέροια – Ιωνικός

PHOTO CREDITS : EUROKINISSI

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

"Έτσι λοιπόν έχουν τα πράγματα, σήμερα 20 Νοεμβρίου, πρώτη μέρα του MEGA..."

Η Μαρία Καούκη, ανήμερα των 30ών γενεθλίων του καναλιού, θυμάται, αναλύει και προβλέπει τι μέλλει γενέσθαι με το ίσως πιο αγαπημένο κανάλι των Ελλήνων.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS