Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Τορίνο - Γιουβέντους στην Ιταλία, Γκλάντμπαχ - Ντόρτμουντ στη Γερμανία, ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια στην Κύπρο, τα κυριότερα παιχνίδια των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων το Σαββατοκύριακο.

Η Γιουβέντους έχει πάρει ήδη τα δύο φετινά Derby della Mole με αντίπαλο την Τορίνο και μάλιστα χωρίς να δεχθεί γκολ και θα επιχειρήσει το ίδιο και στην έδρα της αντιπάλου της, για να παραμείνει κοντά στη μάχη τίτλου με τη Νάπολι.

Η τετράδα και το Champions League για την Ντόρτμουντ περνάει μέσα από την έδρα της έτερης Μπορούσια στην Bundesliga, Της Γκλάντμπαχ.

Το ντέρμπι "αιωνίων" της Κύπρου μεταξύ ΑΠΟΕΛ και Ομόνοιας στη Λευκωσία, βρίσκει την ομάδα του Γιώργου Δώνη πρωτοπόρο και με οκτώ σερί νίκες σε ντέρμπι και το "τριφύλλι" να αναζητά την πρώτη νίκη μετά από 20 αγώνες απέναντι στον μεγάλο "εχθρό".

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

 

Serie A - 25η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ουντινέζε - Ρόμα (16:00)

Κιέβο - Κάλιαρι (19:00)

Τζένοα - Ίντερ (21:45)

Κυριακή

Τορίνο - Γιουβέντους (13:30)

Νάπολι - ΣΠΑΛ (16:00)

Μπενεβέντο - Κροτόνε

Μπολόνια - Σασουόλο

Αταλάντα - Φιορεντίνα (19:00)

Μίλαν - Σαμπντόρια (21:45)

Δευτέρα

Λάτσιο - Βερόνα (21:45)

 

 

Primera División - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ζιρόνα - Λεγανές (22:00)

Σάββατο

Λας Πάλμας - Σεβίλλη (14:00)

Έιμπαρ - Μπαρτσελόνα (17:15)

Αλαβές - Λα Κορούνια (19:30)

Μάλαγα - Βαλένθια (21:45)

Κυριακή

Ρεάλ Σοθιεδάδ - Λεβάντε (13:00)

Ατλέτικο - Αθλέτικ Μπιλμπάο (17:15)

Εσπανιόλ - Βιγιαρεάλ (19:30)

Μπέτις - Ρεάλ (21:45)

Δευτέρα

Χετάφε - Θέλτα (22:00)

 

 

Bundesliga - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χέρτα - Μάιντς (21:30)

Σάββατο

Βόλφσμπουργκ - Μπάγερν (16:30)

Αμβούργο - Λεβερκούζεν

Φράιμπουργκ - Βέρντερ

Κολωνία - Ανόβερο

Σάλκε - Χόφενχαϊμ (19:30)

Κυριακή

Άουγκσμπουργκ - Στουτγκάρδη (16:30)

Γκλάντμπαχ - Ντόρτμουντ (19:00)

Δευτέρα

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Λειψία

 

 

Ligue 1 - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μονακό - Ντιζόν (21:45)

Σάββατο

Παρί Σεν Ζερμέν - Στρασμπούρ (18:00)

Ανζέρ - Σεντ Ετιέν (21:00)

Αμιάν - Τουλούζ

Καέν - Ρεν

Μονπελιέ - Γκινγκάμ

Τρουά - Μες

Κυριακή

Νις - Ναντ (16:00)

Λιλ - Λιόν (18:00)

Μαρσέιγ - Μπορντό (22:00)

 

 

FA Cup - Φάση των 16

 

Παρασκευή

Λέστερ - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (21:45)

Τσέλσι - Χαλ (22:00)

Σάββατο

Σέφιλντ Γουέντσντεϊ - Σουόνσι (14:30)

Γουέστ Μπρομ - Σαουθάμπτον (17:00)

Μπράιτον - Κόβεντρι

Χάντερσφιλντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (19:30)

Κυριακή

Ρότσντεϊλ - Τότεναμ (18:00)

Δευτέρα

Γουίγκαν - Μάντσεστερ Σίτι (21:55)

 

 

Primeira Liga - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Φεϊρένσε - Πορτιμονένσε (22:30)

Σάββατο

Άβες - Μαρίτιμο (18:00)

Μπενφίκα - Μποαβίστα (20:15)

Εστορίλ - Μπελενένσες (22:30)

Κυριακή

Μορεϊρένσε - Σάβες (18:00)

Σετούμπαλ - Πάσος Φερέιρα

Πόρτο - Ρίο Άβε (20:00)

Γκιμαράες - Μπράγκα (22:15)

Δευτέρα

Τοντέλα - Σπόρτινγκ (22:00)

 

 

SüperLig - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κόνιασπορ - Μπεσίκτας (19:00)

Σάββατο

Αντάλιασπορ - Κάισερισπορ (12:30)

Σίβασπορ - Οσμάνλισπορ (15:00)

Φενέρμπαχτσε - Αλάνιασπορ (18:00)

Κυριακή

Καράμπιουκσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (12:30)

Μπούρσασπορ - Μαλάτιασπορ

Τράμπζονσπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (15:00)

Κασίμπασα - Γαλατάσαράι (18:00)

Δευτέρα

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Γκιόζτεπε (19:00)

 

 

Eredivisie - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Φένλο - Χρόνινχεν (21:00)

Σάββατο

Φιτέσε - Εξέλσιορ (19:30)

Αϊντχόφεν - Χέρενφεν (20:45)

Μπρέντα - Άλκμααρ

Ντεν Χάαχ- Βίλεμ (21:45)

Κυριακή

Ρόντα - Ουτρέχτη (13:30)

Φέγενοορντ - Χεράκλες (15:30)

Τβέντε - Σπάρτα

Τσβόλε - Άγιαξ (17:45)

 

 

Α' Εθνική Κύπρου - 25η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΑΕΚ - Εθνικός Άχνας (16:00)

ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια (17:00)

Απόλλων - Αλκή

Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΛ (19:00)

Κυριακή

Ανόρθωση - Ερμής (15:00)

Δόξα - Πάφος (17:00)

Τετάρτη

Άρης - Ολυμπιακός (18:00)

 

 

Pro League - 27η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σιντ Τρούιντεν - Άντερλεχτ (21:30)

Σάββατο

Άντβερπ - Οστάνδη (19:00)

Ζούλτε Βάρεχεμ - Όιπεν (21:00)

Λόκερεν - Κόρτραϊκ

Μπριζ - Γκενκ (21:30)

Κυριακή

Γάνδη - Μέχελεν (15:30)

Σαρλερουά - Σταντάρ Λιέγης (19:00)

Μουσκρόν - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 27η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ρος Κάουντι - Χαρτς (14:15)

Χιμπέρνιαν - Αμπερντίν (17:00)

Μάδεργουελ - Κιλμάρνοκ

Πάρτικ Θισλ - Νταντί

Κυριακή

Χάμιλτον - Ρέιντζερς (16:15)

Σέλτικ - Σεντ Τζόνστοουν (18:30)

 

 

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Οι σέξι Πόντιες που αγαπήσαμε

Ένας ύμνος στην αδάμαστη Ποντιακή ομορφιά με αφορμή το Next Top Model.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24