ΟΦΗ

Χέρενφεν - ΟΦΗ 2-0: Ήττα για τους Κρητικούς στο πρώτο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε 2-0 από την Χέρενφεν στο πρώτο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους, με τον Βάλντας Νταμπράουσκας να έχει την ευκαιρία να προχωρήσει στις πρώτες του δοκιμές.

Ο ΟΦΗ έδωσε το πρώτο του φιλικό στην Ολλανδία, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του. Οι Κρητικοί αναμετρήθηκαν με την Χέρενφεν από την οποία ηττήθηκαν 2-0.

Ο Βάλντας Νταμπράουσκας χρησιμοποίησε τους περισσότερους παίκτες του και δοκίμασε πράγματα για καταστάσεις, ενώ είχε και καλά διαστήματα.

Οι Ολλανδοί άνοιξαν το σκορ με διαγώνιο σουτ του Σαχραουί στο 21ο λεπτό, ενώ στο 74' ο Μποχνίεβιτς με κεφαλιά έκανε το 2-0. Δοκάρι είχαν οι Κρητικοί έπειτα από σουτ του Ντουρμισάι στο 86'.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Λαμπρόπουλος, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Γρίβας, Τοράρινσον, Ντιουσέ, Μπάκιτς, Τοράλ (34' Νέιρα), Φελίπε (34' Ντίκο), Μοσκέρα

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Μανδάς, Λάρσον, Αμπάντα, Βούρος, Καρώ, Μεγιάδο, Νέιρα (63' Ντουρμισάι), Ριέρα, Αποστολάκης, Ντίκο (81 Μοχάναν), Γκρόνινγκ)