ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

Χάλαντ: Τρελαμένος ο Νορβηγός για τη νίκη στο φινάλε επί της Νιούκαστλ, φόρεσε στέμμα στον Ντε Μπρόινε

PRINT SCREEN ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΕΡΛΙΝΓΚ ΧΑΛΑΝΤ ΣΤΟ INSTAGRAM

Η Μάντσεστερ Σίτι απέδρασε με τεράστιο τρίποντο από την έδρα της Νιούκαστλ γράφοντας το 3-2 στο 91ο λεπτό και ο τραυματίας Έρλινγκ Χάλαντ το πανηγύρισε έξαλλα στο Instagram, απονέμοντας τα εύσημα στον καθοριστικό Κέβιν Ντε Μπρόινε.

Η Νιούκαστλ έκανε ανατροπή στο πρώτο μέρος απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι και πίστεψε πως θα μπορούσε να πάρει μία σπουδαία νίκη επί της πρωταθλήτριας Αγγλίας, Ευρώπης και κόσμου, όμως λογάριαζε χωρίς τον... ξενοδόχο.

Αυτός ήταν το βράδυ του Σαββάτου ο Κέβιν Ντε Μπρόινε, με τον Πεπ Γκουαρδιόλα να τον ρίχνει στο ματς στο 69ο λεπτό αντί του Μπερνάρντο Σίλβα (είχε ανοίξει το σκορ για τους πολίτες στο 26ο λεπτό με υπέροχο τακουνάκι) και τον Βέλγο μεσοεπιθετικό να βροντοφωνάζει "παρών" στο πρώτο του ματς μετά από την πρεμιέρα της φετινής Premier League.

Στο 74' ισοφάρισε σε 2-2 με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής ενώ στο 90+1' έβγαλε μία εκπληκτική πάσα στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων, με την οποία επέτρεψε στον Μπομπ να πετύχει το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα με τη φανέλα της Σίτι και να της χαρίσει μία πολύ μεγάλη νίκη με σκορ 3-2.

PRINT SCREEN ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΧΑΛΑΝΤ ΣΤΟ INSTAGRAM

Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε έγινε ο πρώτος παίκτης της Μάντσεστερ Σίτι που σκόραρε και έβγαλε ασίστ σε αγώνα της Premier League έχοντας μπει ως αλλαγή, μετά από τον Σέρχιο Αγουέρο απέναντι στην Κάρντιφ τον Ιανουάριο του 2014, με τον Έρλινγκ Χάλαντ, που ήταν εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού, να μη χάνει την ευκαιρία και να τον αποθεώνει.

Αυτό το έκανε ανεβάζοντας φωτογραφία του Βέλγου μετά από το ματς όπου του φόρεσε ένα στέμμα βασιλιά, με τη βοήθεια photoshop, με τον Νορβηγό επιθετικό να δημοσιεύει επίσης μία φωτογραφία του με έκρηξη χαράς για τη νίκη της ομάδας του.