Ατρόμητος - Άρης: Πέναλτι σε χέρι του Κουλούρη και 2-1 για τους κίτρινους με εκτέλεση του Γκάμα

PRINT SCREEN GLOMEX/NOVASPORTS

Ο Άρης πήρε προβάδισμα για δεύτερη φορά στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο, με τους κίτρινους να κερδίζουν πέναλτι σε χέρι του Κουλούρη στη μεγάλη περιοχή και τον Μπρούν Γκάμα να εκτελεί τον Πίριτς από την άσπρη βούλα κάνοντας το 2-1.

Το δεύτερο ημίχρονο στο Περιστέρι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο τέταρτο όμως στο 60ο λεπτό ένα λάθος από πλευράς παικτών Ατρομήτου έφερε τον Άρη σε θέση ισχύος.

Συγκεκριμένα από τον Ευθύμη Κουλούρη, ο οποιός σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ των φιλοξενουμένων και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι, για να αναλάβει την εκτέλεση ο Μπρούνο Γκάμα (ο ίδιος είχε εκτελέσει το φάουλ) και να κάνει το 2-1.