LA LIGA

La Liga: Έχασε την ευκαιρία η Ουέσκα

Barcelona's Lionel Messi, left, watches as Huesca's Cucho celebrates scoring the first goal of the game during a Spanish La Liga soccer match between Barcelona and Huesca at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, Sunday Sept. 2, 2018. (AP Photo/Eric Alonso) AP

Η Ουέσκα έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη με τον Κούτσο στο 85', έτσι έμεινε στο 1-1 με την Εσπανιόλ στη Βαρκελώνη, κολλημένη στην τελευταία θέση της ισπανικής Liga.

Άγγιξε το "θαύμα", να κάνει την ανατροπή, να πάρει τη νίκη και ν' "αναπνεύσει" βαθμολογικά. Έφυγε με το βαθμό από τη Βαρκελώνη, αλλά έτσι δεν... γίνεται δουλειά.

Η Εσπανιόλ άνοιξε το σκορ στο 20ό λεπτό με τον Γρανέρο, αλλά με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (47') ο Ετσέιτα ισοφάρισε για την ομάδα από την Αραγονία. Κι όμως είχε τη μεγάλη ευκαιρία να φύγει με τη νίκη από την Καταλονία.

Ο Κούτσο στο 85ο λεπτό δεν μπόρεσε με κεφαλιά να νικήσει τον Ντιέγκο Λόπεθ. Οι "περίκος" από την άλλη φαίνεται ότι θα διανύσουν αδιάφορο κομμάτι στο εναπομείναν κομμάτι της σεζόν. Ούτε θα μπορέσουν να κυνηγήσουν την ευρωπαϊκή έξοδο, ούτε λογικά θα κινδυνεύσουν.

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Ντιέγκο Λόπεθ, Ροσάλες, Νταβίντ Λόπεθ, Ερμόσο, Ντίντακ Βιλά (64' Πεδρόσα), Μαρκ Ρόκα (78' Άλφα Σεμέδο), Μελέντο, Γρανέρο (64' Φακούντο Φερέιρα), Νταρντέρ, Βου Λέι, Μπόρχα Ιγλέσιας.

ΟΥΕΣΚΑ: Σανταμαρία, Ακάπο, Ετσέιτα, Ντιέγκεθ, Πουλίδο, Χιλ, Χουάνπι (82' Κούτσο), Ριβέρα (68' Γιανχέλ Ερέρα), Μόι, Άβιλα (71' Νταβίντ Φερέιρο), Ενρίτς.