ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Μπάγερν - Άιντραχτ: Δύο γκολ σε τρία λεπτά για τους Αετούς

Bayern Munich's Alphonso Davies, center, in action with Eintracht Frankfurt's Stefan Ilsanker, left, during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Eintracht Frankfurt in Munich, Germany, Saturday, May 23, 2020. (Andreas Gebert/pool via AP) AP

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης μείωσε σε 3-2 κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου χάρη σε δύο γκολ από τον Χίντερεγκερ μέσα σε τρία λεπτά.

Μπορεί η Μπάγερν να βρισκόταν μπροστά με 3-0, όμως η Άιντραχτ Φρανκφούρτης έδειξε σημάδια ζωής και μείωσε σε 3-2 μέσα σε τρία λεπτά μάλιστα.

Στο 52ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Χίντερεγκερ πήρε αρχικά την κεφαλιά και στη συνέχεια με γυριστό σουτ έκανε το 3-1. Το δεύτερο του τέρμα στο παιχνίδι πέτυχε στο 55', όταν με κεφαλιά κέρδισε τον Νόιερ.

Ο κεντρικός αμυντικός των Αετών έχει συχνή επαφή με τα δίχτυα αφού έχει πετύχει οχτώ γκολ στην Bundesliga και είναι ο πρώτος σκόρερ της Άιντραχτ στο πρωτάθλημα.