ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Σίτι: Με δύο γκολ προβάδισμα στο ημίχρονο οι "πολίτες" (VIDEOS)

Η Μάντσεστερ Σίτι προηγήθηκε 3-1 εκτός έδρας επί της Σαουθάμπτον χάρη στο αυτογκόλ του Γουόρντ-Πράουζ (45') και το γκολ του Αγκουέρο (45+3'). (VIDEOS)

Η Σαουθάμπτον υποδέχεται τη Μάντσεστερ Σίτι - live από το Sport24.gr η εξέλιξη του ματς - για την 20ή αγωνιστική της Premier League και οι "πολίτες" άνοιξαν το σκορ με τον Νταβίντ Σίλβα μόλις δέκα λεπτά μετά την έναρξη του ματς.

Οι "άγιοι" έφθασαν στην ισοφάριση (1-1) με τον Πιέρ-Εμίλ Χόιμπιεργκ στο 37ο, αλλά οι "πολίτες" είχαν απάντηση. Κι όχι μόνο μία μάλιστα. Ανέκτησαν το προβάδισμα με το γκολ του Τζέιμς Γουόρντ-Πράουζ στο 45' και το διεύρυναν με αυτό του Σέρχιο Αγκουέρο στο τρίτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του πρώτου ημιχρόνου (45+3'). Δείτε εδώ τα δύο τελευταία γκολ του ματς: