ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Premier League: Ανατροπή και νίκη με Φελίπε Άντερσον για τη Γουέστ Χαμ

West Ham United's Felipe Anderson, left, celebrates with teammates scoring his side's first goal of the game during the English Premier League soccer match between Huddersfield Town and West Ham at the John Smith's Stadium, Huddersfield, England, Saturday, Nov. 10, 2018. (Dave Howarth/PA via AP) AP

Η Σαουθάμπτον άνοιξε το σκορ με τον Ρέντμοντ, αλλά η Γουέστ Χαμ με δύο γκολ του Φελίπε Άντερσον σε επτά λεπτά (53', 59') έφθασε στην ανατροπή και την εκτός έδρας νίκη (1-2) στο "St. Mary's". (VIDEOS)

Η Γουέστ Χαμ άφησε πίσω της την εντός έδρας ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τη Γουότφορντ κι έφυγε με τη νίκη από το "St. Mary's" επί της Σαουθάμπτον.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ρέντμοντ στο 50ό λεπτό, αλλά δεν μπόρεσαν να φθάσουν στην τρίτη διαδοχική νίκη. Αντίθετα, γνώρισαν την ήττα.

Γι' αυτό υπεύθυνος ήταν ο Φελίπε Άντερσον. Ο Βραζιλιάνος "χτύπησε" δύο φορές μέσα σε επτά λεπτά. Αρχικά ισοφάρισε στο 53' και στο 59' έδωσε τη νίκη στα "σφυριά".

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: ΜακΚάρτι, Βαλερί, Μπέντναρεκ, Γιοσίντα (80' Όστιν), Βέστεργκααρντ, Τάργκετ, Ρομέου, Λεμινά (87' Ελιουνούσι), Ρέντμοντ, Άρμστρονγκ, Ινγκς (62' Λονγκ).

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Αντόνιο, Ντιόπ, Ογκμπόνα, Κρέσγουελ, Ομπιάνγκ, Ράις, Ντιανγκάνα (55' Κάρολ), Σνόντγκρας (90'+2' Μασουακού), Φελίπε Άντερσον, Λούκας Πέρεθ (78' Νoμπλ).

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 19ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Τετάρτη 26 Δεκεμβρίου

Φούλαμ - Κάρντιφ 1-1 (74' Σεσενιόν / 85' Σάιτ)

Κρίσταλ Πάλας - Κάρντιφ 0-0

Λέστερ - Μάντσεστερ Σίτι 2-1 (19' Ολμπράιτον, 81' Ρικάρντο Περέιρα / 14' Μπερνάρντο Σίλβα)

Λίβερπουλ - Νιούκαστλ 4-0 (11' Λόβρεν, 48' Σαλάχ, 79' Σατσίρι, 85' Φαμπίνιο)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Χάντερσφιλντ 3-1 (29' Μάτιτς, 64' & 78' Πογκμπά / 88' Γιόργκενσεν)

Μπέρνλι - 'Εβερτον 1-5 (37' Γκίμπσον / 2' Μίνα, 13' & 72' Ντιν, 22' πεν. Σίγκουρτσον, 93' Ρισάρλιζον)

Τότεναμ - Μπόρνμουθ 5-0 (16' Έρικσεν, 23' & 71' Σον, 35' Λούκας Μόουρα, 61' Κέιν)

Μπράιτον - Άρσεναλ 1-1 (35' Λοκάντια / 7' Ομπαμεγιάνγκ)

Γουότφορντ - Τσέλσι 1-2 (45'+4' Περέιρα / 45'+1', 58' πεν. Αζάρ)