PREMIER LEAGUE

Γουότφορντ - Άρσεναλ: Το λάθος του Παπασταθόπουλου κόστισε στους Λονδρέζους

Η Γουότφορντ κατάφερε να ξαναμπεί στο ματς κόντρα στην Άρσεναλ μειώνοντας σε 2-1, με τον Κλέβερλι να χρίζεται σκόρερ εκμεταλλευόμενος μία λάθος πάσα του Σωκράτη Παπασταθόπουλου (VIDEO).

To φινάλε του πρώτου μέρους βρήκε την Άρσεναλ να απολαμβάνει σαφές προβάδισμα με τα γκολ του Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ στο 21' και στο 32', όμως η Γουότφορντ δεν ήταν αποφασισμένη να πετάξει λευκή πετσέτα και το έδειξε από πολύ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, στο 53ο λεπτό, όταν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα χάρη σε ένα τραγικό λάθος που έγινε στη μεγάλη περιοχή της Άρσεναλ και είχε την ευθύνη για αυτό ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος.

Ο Λένο έδωσε στον Sokratis για να απομακρύνει τη μπάλα και εκείνος έκανε λάθος πάσα, με τους παίκτες των γηπεδούχων να την κερδίζουν σε πλεονεκτική θέση και τον Κλέβερλι να εκτελεί από κοντά για να μειώσει σε 2-1.