ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Τζιόλης σκόραρε και νίκησε τον Μπίλιτς στη Σαουδική Αραβία

Ο Αλέξανδρος Τζιόλης σκόραρε με κεφαλιά στο 59' και χάρισε τη νίκη στην Αλ Φέιχα απέναντι στην Αλ Ιτιχάντ Σλάβεν Μπίλιτς, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σαουδικής Αραβίας. (VIDEO)

Η Αλ Φέιχα νίκησε 2-1 την Αλ Ιτιχάντ με γκολ που σημείωσε στο 59ο λεπτό ο Αλέξανδρος Τζιόλης, ύστερα από κεφαλιά σε κόρνερ. Ο διεθνής χαφ πέτυχε το τέρμα που χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του, αγωνιζόμενος και στα 90 λεπτά.

Προπονητής στην Αλ Ιτιχάντ είναι ο Κροάτης Σλάβεν Μπίλιτς, ο οποίος αδυνατεί να βγάλει την ομάδα του από το αδιέξοδο (είναι στην τελευταία θέση με 2 βαθμούς σε εννέα ματς). Η Αλ Φέιχα του Τζιόλη είναι στην 10η θέση με 10 βαθμούς και ο 33χρονος Έλληνας χαφ έχει αγωνιστεί σε όλα τα ματς.

Ο Τζιόλης, υπενθυμίζεται, δεν κλήθηκε στην Εθνική Ελλάδας από τον Άγγελο Αναστασιάδη για τους αγώνες με Φινλανδία (15/11, 21:45) και Εσθονία (18/11, 21:45).