ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αυτογκόλ και βαριά ήττα για τον Αβραάμ Παπαδόπουλο

Βαριά ήττα με 4-1 από τους Ουέλινγκτον, υπέστησαν στο Φοίνιξ, οι Μπρισμπέϊν Ρόαρ του Αβραάμ Παπαδόπουλου. Μάλιστα, ο Ελληνας αμυντικός, άνοιξε, άθελα του, το σκορ στο 35ο λεπτό με αυτογκόλ. (VIDEO)

Βαριά ήττα με 4-1 από τους Ουέλινγκτον, υπέστησαν στο Φοίνιξ, οι Μπρισμπέϊν Ρόαρ του Αβραάμ Παπαδόπουλου στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Αυστραλίας.

Μάλιστα, ο Ελληνας κεντρικός αμυντικός, που παρατηρήθηκε στο 83' με κίτρινη κάρτα, άνοιξε άθελά του το σκορ στο 35ο λεπτό με αυτογκόλ. Έπειτα από εκτέλεση πλαγίου, έπιασε γυριστή κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Τα υπόλοιπα τέρματα των νικητών, πέτυχαν οι Ουίλιαμς (75'), Κρίσνα (80' πέναλτι) και Σινγκ (90+3'), ενώ για τους φιλοξενούμενους, ισοφάρισε προσωρινά (45') ο Ενρίκε Σίλβα.