CHAMPIONS LEAGUE

Τότεναμ - Ολυμπιακός: Η γκάφα του Μεριά και το γκολ του Ντέλε Άλι

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο Λονδίνο με 2-0 επί της Τότεναμ, αλλά οι σπερς μείωσαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Ντέλε Άλι εκμεταλλεύτηκε την γκάφα του Γιασίν Μεριά. Δείτε πώς έγινε το 2-1. (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από την Τότεναμ στο Λονδίνο για την πέμπτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League και άνοιξε το σκορ μόλις έξι λεπτά μετά την έναρξη του ματς με το εκπληκτικό γκολ του Γιουσέφ Ελ Αραμπί.

Οι ερυθρόλευκοι διεύρυναν στο 19ο λεπτό το προβάδισμά τους σε 2-0 με τον Ρούμπεν Σεμέδο ύστερα από αριστουργηματικό τακουνάκι του Γκιλιέρμε. Οι σπερς μείωσαν σε 2-1 στο πρώτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Σερζ Οριέ έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Γιασίν Μεριά απέτυχε να διώξει - η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του - και ο Ντέλε Άλι με πλασέ προ κενής εστίας νίκησε τον Ζοζέ Σα και διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.