Με Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα και Σπόρτινγκ ο Ολυμπιακός

Με Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα και Σπόρτινγκ ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός κληρώθηκε στο Group D μαζί με τις Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα και Σπόρτινγκ. Δείτε αναλυτικά τους ομίλους του Champions League 2017-18, με το ΑΠΟΕΛ στο group του θανάτου!

Η επιστροφή του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League τον έφερε στο ίδιο group με τις Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα και Σπόρτινγκ.

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας είναι και φιναλίστ της διοργάνωσης, ενώ πριν 3 χρόνια είχε παίξει και πάλι στον τελικό με την "Μπάρτσα", η οποία έχει πλέον προπονητή τον Ερνέστο Βαλβέρδε που... επιστρέφει στο "Καραϊσκάκης".

Για πρώτη φορά ο Ολυμπιακός θα παίξει με την Μπαρτσελόνα στο CL, όπως και με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας που είναι αρκετά ενισχυμένη φέτος. Με τους Πορτογάλους μάλιστα θα παίξει στην πρεμιέρα στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" (δείτε ΕΔΩ αναλυτικά το πρόγραμμα).

Όσον αφορά στους υπόλοιπους ομίλους, ξεχωρίζει ο 8ος, είναι το group του... θανάτου, με το ΑΠΟΕΛ να αντιμετωπίζει τις Ρεάλ, Ντόρτμουντ και Τότεναμ!

Αναλυτικά οι όμιλοι του Champions League 2017-18:

 

Group A

1. Μπενφίκα (Πορτογαλία)

2. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία)

3. Βασιλεία (Ελβετία)

4. ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

 

Group B

1. Μπάγερν (Γερμανία)

2. Παρί Σεν-Ζερμέν (Γαλλία)

3. Άντερλεχτ (Βέλγιο)

4. Σέλτικ (Σκωτία)

 

Group C

1. Τσέλσι (Αγγλία)

2. Ατλέτικο (Ισπανία)

3. Ρόμα (Ιταλία)

4. Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)

 

Group D

1. Γιουβέντους (Ιταλία)

2. Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

3. Ολυμπιακός (Ελλάδα)

4. Σπόρτινγκ (Πορτογαλία)

 

Group E

1. Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία)

2. Σεβίλλη (Ισπανία)

3. Λίβερπουλ (Αγγλία)

4. Μάριμπορ (Σλοβενία)

 

Group F

1. Σαχτάρ (Ουκρανία)

2. Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)

3. Νάπολι (Ιταλία)

4. Φέγενοορντ (Ολλανδία)

 

Group G

1. Μονακό (Γαλλία)

2. Πόρτο (Πορτογαλία)

3. Μπεσίκτας (Τουρκία)

4. Λειψία (Γερμανία)

 

Group H

1. Ρεάλ (Ισπανία)

2. Ντόρτμουντ (Γερμανία)

3. Τότεναμ (Αγγλία)

4. ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)

 

 

Οι ημερομηνίες των αγώνων

1η αγωνιστική: 12-13 Σεπτεμβρίου

2η αγωνιστική: 26-27 Σεπτεμβρίου

3η αγωνιστική: 17-18 Οκτωβρίου

4η αγωνιστική: 31 Οκτωβρίου-1 Νοεμβρίου

5η αγωνιστική: 21-22 Νοεμβρίου

6η αγωνιστική: 5-6 Δεκεμβρίου

 

Δείτε παρακάτω το πρόγραμμα σε όλους τους ομίλους...

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24