CHAMPIONS LEAGUE

Λίβερπουλ - Ατλέτικο: Ο Βαϊνάλντουμ έδωσε τη λύση στους "κόκκινους"

Atletico Madrid's goalkeeper Jan Oblak fails to save the ball as Liverpool's Georginio Wijnaldum, second right, scores his side's opening goal during a second leg, round of 16, Champions League soccer match between Liverpool and Atletico Madrid at Anfield stadium in Liverpool, England, Wednesday, March 11, 2020. (AP Photo/Jon Super) AP

Στο 43ο λεπτό, ο Άλεξ Όξλεϊντ-Τσέιμπερλεϊν έκανε τη σέντρα απ' τα δεξιά και ο Τζίνι Βαϊνάλντουμ με μία εξαιρετική κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Γιαν Όμπακ, κάνοντας το 1-0 για τη Λίβερπουλ κόντρα στην Ατλέτικο. (VIDEO)

O Γιαν Όμπλακ έδειχνε ανίκητος στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα μεταξύ της Λίβερπουλ και της Ατλέτικο, αλλά ο Τζίνι Βαϊνάλντουμ έδωσε τη λύση στην ομάδα του λίγο πριν την ανάπαυλα.

Συγκεκριμένα, στο 43ο λεπτό ο Άλεξ Όξλεϊντ-Τσέιμπερλεϊν έκανε τη σέντρα απ' τα δεξιά και ο Ολλανδός μεσοεπιθετικός με μία εξαιρετική κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον αντίπαλό του, κάνοντας το 1-0 για τους "κόκκινους".