ΙΠΠΑΣΙΑ

Ξεχώρισε ο Λινάρδος

Λινάρδος

Την τέταρτη θέση κατέλαβε ο Αυγερινός Λινάρδος στο Grand Prix του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη Μπρατισλάβα

Ο Έλληνας αθλητής με τον R Tyson κατάφερε να καταλάβει την 4η θέση σε σύνολο 40 ιππέων και αμαζόνων σημειώνοντας διπλή άπταιστη διαδρομή στον κανονικό γύρο και το μπαράζ με χρόνο 47,58. Νικητής του Grand Prix ύψους 1.50μ. αναδείχθηκε ο Αυστριακός Stefan Eder με τον Sorbas 35.
Πολύ καλή παρουσία είχε η Ελλάδα και στο Ομαδικό Αγώνισμα του Κυπέλλου Εθνών. Οι Έλληνες αθλητές Αντώνης Πετρής με τον Lavaletto, Ελίνα Δενδρινού με τον Liberty, Αυγερινός Λινάρδος με τον R Tyson και Αλέξανδρος Φουρλής με την Riandra κατέλαβαν την 6η θέση σε σύνολο 10 ομάδων. Νικήτρια ομάδα ήταν η Εσθονία.

Επόμενο Παγκόσμιο Κύπελλο για την Εθνική μας Ομάδα είναι στην Ουγγαρία και συγκεκριμένα στο Kinskunhalas αυτή την εβδομάδα.