EUROCHALLENGE

Ζωντάνεψε...

Ουίνστον

Ο Πανιώνιος νίκησε εύκολα τη Λοκομοτίβ Ροστόβ με 75-57 και βλέπει ξανά "πρόκριση"

Κορυφαίος για την ομάδα του Λούκα Παβίσεβιτς ήταν ο Κένεντι Ουίνστον με 18 πόντους, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βαγγέλης Σκλάβος "κόλλησε" στους 2 πόντους, ενώ έπαιξε περίπου επτά λεπτά. Ο Πανιώνιος έπαιξε πολύ δυνατή άμυνα στο δεύτερο δεκάλεπτο και σε εκείνο το σημείο κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό του και να θέσει τις βάσεις για τη νίκη.
Στη συνέχεια ο Ουίνστον αποδείχθηκε λίρα εκατό για τους γηπεδούχους και μαζί με τον Χάτσον βοήθησαν πολύ την ελληνική ομάδα στο σκοράρισμα και της έδωσαν το δικαίωμα να αυξήσουν τη διαφορά και να ολοκληρώσουν τον αγώνα με το επιβλητικό 75-57.

Τα δεκάλεπτα: 16-20, 36-29, 55-42, 75-57

Πανιώνιος: Καυκής 4, Μίλκοβιτς 9 (2), Βασιλόπουλος, Περπέρογλου 7, Ντόιτσιν 9 (2), Χατζής 3 (1), Σουμπάρα 6 (2), Αγγελόπουλος, Μαυροειδής 7, Ουίνστον 18, Ντραγκοϊλοβιτς, Χάτσον 12.

Λοκομοτίβ Ροστόβ: Παρς 7, Λόντσαρ 8 ,Κουμπράκοφ, Κουζιάνκιν, Βορότνικοφ 5 (1), Μπέιλι 6 (1), Σνιντ 20 (3), Σκλάβος 2, Ζιμπίροφ, Αλεξάντροφ, Τοπόροφ 9.