ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Πανιώνιος-Τουρκ Τέλεκομ: 84-76

Παβίσεβιτς

Θετική πρεμιέρα στο Eurocup είχε ο Πανιώνιος με την Τουρκ Τέλεκομ, την οποία νίκησε 84-76

Ο Αντρέ Χάτσον ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του Λούκα Παβίσεβιτς, ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μάζεψε 11 ριμπάουντ. Ο Πανιώνιος στο πρώτο ημίχρονο αντιμετώπισε προβλήματα, παρά τις προσπάθειες του Αμερικανού στην επίθεση, καθώς η άμυνα της Τουρκ αποδείχτηκε μελετημένη και σκληρή.

Όμως, οι γηπεδούχοι στο τρίτο δεκάλεπτο ανέβασαν την απόδοσή τους και κυρίως βρήκαν περισσότερες επιθετικές λύσεις. Μία από αυτές ήταν ο Λουκόφσκι, ενώ βοήθησε πολύ και ο Ντόιτσιν.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 39-41, 63-61, 84-76

Πανιώνιος: Καυκής 4, Βασιλόπουλος, Περπέρογλου 13, Ντόιτσιν 12 (2), Χατζής, Λουκόφσκι 13 (2), Αγγελόπουλος 2, Ουίνστον 12, Ντραγκόλιοβιτς 11, Χάτσον 17 (11ρ.).

Τουρκ Τέλεκομ: Μίλιτσιτς 2, Γκιουλέρ, Ακπιναρ 2, Γιλμάζ 9 (3), Αλστον 4, Γκορούρ 4, Ατσικ 14 (3), Γιάγκλα 10 (1), Γιλντιρίμ 7, Ντάντλεϊ 24.