Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο προσπέρασε τον Καρίμ Αμπντούλ-Τζαμπάρ
![Γιάννης Αντετοκούνμπο και Καρίμ Αμπντούλ-Τζαμπάρ πριν από τα βραβεία του 2019](https://www.sport24.gr/img/7870/9172387/144000/we480/480/kareem_giannis.jpg)
Επτά triple-doubles με +30 πόντους και τρία σερί μετράει πλέον ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που προσπέρασε τον σπουδαίο Καρίμ Αμπντούλ-Τζαμπάρ και έγινε το νούμερο 1 στην ιστορία των Μιλγουόκι Μπακς.
Με διπλό επίτευγμα έφυγε από την Ουάσινγκτον, μετά από τους δύο αγώνες με τους Γουίζαρντς, τις ισάριθμες νίκες και τα ισάριθμα triple-doubles ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.
Ο Greek Freak είχε 31 πόντους, 15 ριμπάουντ και 10 ασίστ τα ξημερώματα της Τρίτης στο 133-122 επί των πρωτευουσιάνων, με αποτέλεσμα να φτάσει τα 25 triple-doubles στην οκταετή καριέρα του στο ΝΒΑ.
Αυτό ήταν το έβδομο triple-double με +30 πόντους για τον Γιάννη, αλλά και το τρίτο σερί με αποτέλεσμα ο Καρίμ Αμπντούλ-Τζαμπάρ που είχε έξι και δύο αντίστοιχα να βρίσκεται πλέον πίσω από τον Αντετοκούνμπο.
Photo credits: Richard Shotwell/Invision/AP