ΤΑΙΛΕΡ ΝΤΟΡΣΕΪ

Ντόρσεϊ: Απίθανα πράγματα με 8 τρίποντα και 47 πόντους

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έκανε ακόμη μια εντυπωσιακή εμφάνιση στη G-League του NBA, αγγίζοντας τους 50 πόντους στην ήττα των Τέξας Λέτζεντς.

Άλλη μια λαμπρή βραδιά είχε ο Τάιλερ Ντόρσεϊ στην G-League παρά την οριακή ήττα των Τέξας Λέτζεντς.

Ο πρώην σούτινγκ γκαρντ του Ολυμπιακού έμεινε στο παρκέ τα περισσότερα λεπτά από κάθε άλλο συμπαίκτη του και τέλειωσε το παιχνίδι με 47 πόντους από 16/27 προσπάθειες, εκ των οποίων οι 8/13 έγιναν έξω από τη γραμμή των τριών πόντων. Ο διεθνής περιφερειακός είχε επίσης 4 ασίστ, 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο, χωρίς να υποπέσει σε κάποιο λάθος.

Το γεγονός πως οι Λέτζεντς έχασαν 138-135 από τους Μπέρμιγχαμ Σκουάντρον, τη θυγατρική ομάδα των Νιου Ορλίνς Πέλικανς, δεν αφαιρεί από το κατόρθωμά του. Κι ας σημάδεψε σίδερο στο σουτ που θα έστελνε τον αγώνα στην παράταση.

Σε 12 ματς πλέον ο Τάιλερ Ντόρσεϊ μετράει 24.8 πόντους, 5.2 ριμπάουντ και 2 ασίστ ανά 31.8 λεπτά συμμετοχής. Σουτάρει μάλιστα με 49% από το τρίποντο. Μήπως ο Τζέισον Κιντ κάνει δεύτερες σκέψεις για την περίπτωσή του;